ME Osób Niesłyszących w futsalu. Polki w fantastycznym stylu awansowały do półfinału

Reprezentacja Polski kobiet awansowała w kapitalnym stylu do półfinału mistrzostw Europy Osób Niesłyszących w futsalu. Nasze panie we wtorek rozgromiły 6:0 zespół Irlandii.

Polki, które z kompletem sześciu punktów zajęły pierwszej miejsce w grupie C, do ćwierćfinałowego starcia z Irlandią przystępowały w roli faworytek. Nie ukrywał tego przed meczem selekcjoner naszej kadry Aleksander Opaczewski. Trener w rozmowie z Galaktycznym podkreślał, że jest przekonany, iż jego podopieczne awansują do półfinału.

Mecz z Irlandią rozpoczął się we wtorek o godzinie 12:45. Nasze panie wyszły na parkiet w Montesilvano niezwykle zmotywowane i już od pierwszego gwizdka sędziego zdominowały swoje rywalki. Spotkanie jeszcze na dobre się nie rozpoczęło, a Polki prowadziły już 2:0. Irlandki próbowały się odgryzać, ale zespół Aleksandra Opaczewskiego był dziś lepszy w każdym elemencie futsalowego rzemiosła. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem biało-czerwonych 4:0. Po zmianie stron nasze zawodniczki kontrolowały przebieg spotkania. W samej końcówce ćwierćfinałowego starcia Polki strzeliły jeszcze dwa gole i w efektownym stylu awansowały do najlepszej czwórki mistrzostw Europy. W czwartek w półfinale zmierzą się z reprezentacją Hiszpanii.

Po zakończeniu spotkania z Irlandią, wypowiedzi Galaktycznemu Futbolowi udzielił Piotr Ożóg, selekcjoner męskiej reprezentacji, który w Montesilvano pomaga również trenerowi Opaczewskiemu.

– Nasze dziewczyny dzisiaj zdominowały przeciwniczki. Od samego początku kontrolowały przebieg meczu i sukcesywnie powiększały przewagę. Przy stanie 3:0 Irlandia zaczęła grać z wycofaną bramkarką praktycznie do końca meczu. Polki umiejętnie broniły się, a rywalki rzadko dochodziły do dobrych sytuacji strzeleckich, co świadczy o dobrej organizacji w grze obronnej naszego zespołu. Zasłużona wygrana i teraz czas na regenerację, a pojutrze półfinał z Hiszpanią – powiedział Piotr Ożóg.

Wyniki i terminarz mistrzostw Europy Osób Niesłyszących w futsalu w Montesilvano TUTAJ

Zachęcam do wsparcia Reprezentacja Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej. Można to zrobić wpłacając symboliczną złotówkę na internetowej zrzutce.  ZRZUTKA (link)

***

Fot. https://edfcmontesilvano2022.fssi.it/

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.