fbpx

MKS Ciechanów. Dawid Janczyk: Miałem propozycję od klubu z Kataru. Odmówiłem ze względu na komunię córki

Dawid Janczyk w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” opowiedział o ostatnich miesiącach swojego życia.

Perypetie Dawida Janczyka związane z problemem alkoholowym, zna z pewnością ogromna część polskich kibiców. Były gracz Legii Warszawa czy CSKA Moskwa od lat zamaga się z tą chorobą. Wielokrotnie próbówał wrócić na zieloną murawę, jednak wciąż przegrywał z nałogiem.

Zawodnik związał się z  w lutym tego roku z MKS-em Ciechanów, który występuje w klasie okręgowej (grupa Ciechanów-Ostrołęka). Dawid Janczyk rozegrał kilka sparingów, znów strzelał bramki. Zawieszenie rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa, opóźniło debiut byłego reprezentanta Polski w oficjalnym meczu zespołu z Ciechanowa.

Piłkarz na łamach „Gazety Wyborczej” opowiedział o tym jak spędza obecnie ten trudny czas.

– Fizycznie czuję się dobrze. Muszę jeszcze zrzucić ze trzy kilo, ale to wszystko. Gorzej z głową. Psychicznie jestem niziutko. Alkohol w moim życiu? Był. Jest… Nie potrafię zliczyć, ile razy leciałem na dno. Toczę walkę o życie każdego dnia – wyznał Janczyk.

Muszę zająć czymś głowę, by nie myśleć o głupotach. A tak rano praca, potem zajęcia z dziećmi, wieczorem trening. Nie chcę zdradzać, co robię – dodał piłkarz MKS-u Ciechanów.

Dawid Janczyk zdradził również, że otrzymał niedawno atrakcyjną propozycję.

Niedawno chcieli mnie w Katarze. Nie wierzysz? No to zobacz SMS-y. Nawet nie mieli mi robić żadnych testów. Nic tylko lecieć i zarabiać pieniądze. To co w takim razie robię w Ciechanowie? To dlatego, by być blisko dzieci. Żona z córkami mieszka w Warszawie – podkreślił.

Starsza córka w maju będzie miała komunię. Jakbym wyjechał do tego Kataru i ominął taki ważny dla niej dzień, to chyba bym sobie nie darował, że znowu spieprzyłem – podsumował Janczyk.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Fot: https://www.facebook.com/MKSCiechanow1927/

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.