MKS Dąb Dębno przekazał kilkanaście kompletów strojów piłkarskich dla dzieci z Zimbabwe

MKS Dąb Dębno, klub występujący w szczecińskiej klasie okręgowej, przekazał darowiznę na rzecz Szkolnego Koła Wolontariatu przy SP nr 1 w Dębnie. Piłkarskie stroje trafią do dzieci z Victoria Falls w Zimbabwe.

Klub poinformował o akcji za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jest ona kontynuacją zbiórki z ubiegłego roku, w której dzieciom z Afryki przekazano dwie paczki obuwia.

Podczas przeglądania magazynu klubowego, nie do końca wiedziano co zrobić ze strojami dziecięcymi. Funkcjonujące szkółki posiadają własne logo i barwy, więc te nie pasowałyby do wizerunku. Wtedy padł pomysł do przekazania ich dla dzieci, które są bardzo potrzebujące wszelkich dóbr materialnych. Świat jest pełen ludzi dobrej woli. Taką osobą jest też Edmore Zengeya. Na co dzień pracuje w hotelu Elephant Hills, niedaleko wodospadu Wiktorii na rzece Zambezi. Korzystając z okazji spotykania wielu turystów, organizuje kwesty i zbiórki rzeczy dla dzieci z okolicznych wiosek. W taki sposób nawiązał kontakt z panią Joanną Nitką – czytamy na klubowym profilu.

Paczki ze strojami zostaną przesłane przez Pocztę Polską i dotrą do adresatów za około 3 miesiące. Działacze klubu z Dębna wykazali wiele dobrej woli, przekazując piłkarskie stroje, które jak czytaliśmy wcześniej, leżały sobie spokojnie w magazynie.

Bardzo cieszymy się, że możemy pomóc w tej szlachetnej inicjatywie. Dla mieszkańców Zimbabwe posiadanie koszulki sportowej jest podobno bardzo wielkim prestiżem. Kto wie, może kiedyś wyrośnie z tych dzieci jakiś zawodnik lub zawodniczka, którzy wspomną jak zaczęła się ich przygoda ze sportem?

Inicjatywa godna naśladowania, może znajdą się inne kluby gotowe wykonać taki gest.

Fot. MKS Dąb Dębno

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Jedna odpowiedź do “MKS Dąb Dębno przekazał kilkanaście kompletów strojów piłkarskich dla dzieci z Zimbabwe”

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.