Na domowe mecze Pogoni Szczecin wejdą tylko zaszczepieni kibice. List otwarty władz klubu

Zarząd Pogoni Szczecin wystosował do swoich kibiców list otwarty. Porusza w nim kwestię pandemii i sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa podczas meczów.

List Otwarty Zarządu Pogoni Szczecin S.A

Szanowni Kibice Pogoni Szczecin,

w związku z nadchodzącą wiosenną rundą rozgrywek, w których nasza drużyna będzie walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli rozgrywek sezonu 2021/2022, Zarząd Pogoni chce poruszyć istotną kwestię z punktu widzenia stworzenia jak najlepszych warunków i możliwości oglądania meczów naszego zespołu. Od rundy wiosennej będziemy mieli do dyspozycji prawie 9 800 miejsc. Zrobimy wszystko, by kibice mogli bezpiecznie wypełnić obiekt do ostatniego wolnego krzesełka. Musimy jednak liczyć się z sytuacją, z którą mieliśmy do tej pory do czynienia w trakcie trwającego sezonu jak i poprzedniego. Chodzi oczywiście o problem stwarzany przez kolejne fale epidemii COVID-19.

Mamy świadomość, że właściwie od pierwszego meczu możemy znaleźć się w sytuacji bardzo znaczącego wzrostu zakażeń związanych m.in. z wariantem Omicron, a co za tym idzie, wprowadzeniem przez władze istotnych ograniczeń i zakazów, co do możliwości przebywania kibiców na stadionach. Z dużym prawdopodobieństwem można przewidywać, że istotą takich ograniczeń będzie wyłączenie z możliwości wejścia na stadion osób niezaszczepionych. Mając powyższe na uwadze, Zarząd Pogoni Szczecin gorąco zachęca kibiców, którzy do tej pory jeszcze się nie zaszczepili, by zrobili to jak najprędzej. Jedynie pozytywna decyzja – podjęta w trakcie najbliższych dni – pozwoli na uzyskanie ważnego certyfikatu potwierdzającego zaszczepienie jeszcze przed pierwszym meczem Pogoni na stadionie przy ul. Twardowskiego.

Jednocześnie Zarząd Pogoni Szczecin analizuje scenariusze, które mogą nastąpić w najbliższych tygodniach. W przypadku, gdyby realizował się niestety ten negatywny – znaczącego wzrostu zakażeń, a co za tym idzie, zwiększenia i tak już bardzo dużej liczby zgonów spowodowanych panującą pandemią oraz braku jednoznacznych decyzji władz, redukujących prawdopodobieństwo dojścia do takich zakażeń, klub rozważy wprowadzenie na stadionie przy ul. Twardowskiego własnych zasad, polegających na tym, że na obiekt będą mogły wchodzić tylko osoby legitymujące się ważnym certyfikatem szczepienia, ozdrowieńca, bądź takie, które wykonały odpowiedni test nie później niż 48 godzin przed meczem.

Zdrowie kibiców naszego klubu jest dla nas kwestią absolutnie priorytetową, nie możemy i nie chcemy brać na swoje sumienie tragedii osób, które bez zastosowania środków prewencyjnych w sposób znacznie większy byłyby narażone na zarażenie się wirusem COVID-19, a co za tym idzie, na najgorsze z możliwych konsekwencji zachorowania.

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.