Najlepsi strzelcy w historii

Styl gry ma znaczenie dla fanów futbolu i uwielbiają oni piękne bramki, które można wspominać latami. Jednak jeszcze bardziej lubią statystyki – kto najwięcej strzela, asystuje, podaje etc. Liczby trafień determinują w dużej mierze klasę zawodnika i zapewniają mu miejsce w historii. Kto jest na liście najlepszych strzelców piłki nożnej wszechczasów?

Jak wytypować najlepszego strzelca?

Nieważne, czy chodzi o karierę reprezentacyjną czy klubową, czy nawet dany turniej – typowanie najlepszego strzelca zawsze jest trochę loterią. Oczywiście są topowi zawodnicy, którzy trzymają formę i strzelają gole za golem, ale nawet im zdarzają się gorsze występy, z kolei często na turniejach czy w trakcie sezonu pojawiają się czarne konie – zawodnicy wcześniej mało aktywni, którzy nagle trafiają bramkę za bramką.

Mimo wszystko nie jest to żadna czarna magia – na pewno typowanie najlepszego strzelca jest dużo prostsze niż granie na giełdzie Forex. Umowy na kontrakty krótkoterminowe wiążą się z dużym ryzykiem i trudno przewidzieć, jaka będzie dokładna cena danego aktywu nawet w krótkim czasie. Dlatego opinie o BWSwiss są tak dobre opinie, bowiem u brokera nie tylko zainwestujesz, ale znajdziesz całą bazę przewodników i tutoriali, które krok po kroku pokażą Ci jak handlować, by nie stracić. Szkoda, że nie ma tutorialu, jak przewidzieć, kto zostanie najlepszym strzelcem sezonu, turnieju czy wszechczasów!

Najlepsi strzelcy w historii

Lista najlepszych strzelców w historii obejmuje piłkarzy zarówno wciąż aktywnych, jak i już na emeryturze czy zmarłych. Statystyki dla tych ciągle grających w piłkę zmieniają się w trackie sezonu, zatem listę trzeba regularnie updatować. Obecnie w ścisłej czołówce jest kilku wciąż grających zawodników i mają oni nawet szansę dojść na szczyt, jeśli tylko utrzymają formę. Aby załapać się do listy top 10 najlepszych strzelców w historii trzeba mieć na koncie co najmniej 600 goli! Nie jest zatem łatwo. Statystyki obejmują zarówno bramki klubowe, jak i w reprezentacji.

Aktualna 10 najlepszych strzelców w historii:

 1. Josef Bican: 805 goli. Jak na razie niedościgniony rekordzista. Najwięcej bramek strzelił dla Slavii Praga, a grał także dla reprezentacji Austrii oraz Czechosłowacji. Karierę robił przed wojną. Odmówił podpisania niemieckiej listy narodowościowej Hitlerowi, był zatem nie tylko świetnym zawodnikiem, ale i honorowym człowiekiem.
 2. Romario: 772 bramki.
 3. Pelé: 767 goli.
 4. Ferenc Puskas: 747 trafień.
 5. Gerd Müller: 735 goli.
 6. Cristiano Ronald: 718 bramek.
 7. Lionel Messi: 690 goli.
 8. Ferenc Deak: 576 trafień.
 9. /10. Uwe Seeler i Tulio Maravilha: po 575 bramek.

A gdzie Polak?

Najbliżej czołówki najlepszych strzelców w historii jest Robert Lewandowski z 489 golami. Został już najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Polski.

Czy Ronaldo ma szansę zostać najlepszym strzelcem w historii?

Cristiano Ronaldo to obecnie najpoważniejszy kandydat do dogonienia Bicana. Sporo mu jeszcze brakuje, ale wciąż gra i to na wysokim poziomie. Znany jest z tego, że dba o zdrowie i dietę. Jego celem jest występowanie na murawie co najmniej do 41. roku życia, zatem jeszcze przez 6 lat. W tym czasie może strzelić sporo goli. Napastnikowi trudno jest grać w wieku 40 lat, ale Ronaldo ma wiek metaboliczny wyliczony na raptem 23 lata, więc ma szansę spełnić swój cel.  Na pewno, jeśli nie dopadnie go kontuzja, wystąpi na Euro w 2021 i na Mundialu w 2022. Jeśli utrzyma formę i będzie strzelał po kilkadziesiąt goli w sezonie, to nawet w trzy sezony może dogonić drugiego na liście Romario.

Najlepsi strzelcy kadr

Biorąc pod uwagę występy w reprezentacjach najlepszym strzelcem jest Irańczyk Ali Daei ze 109 bramkami, a drugi jest Cristiano Ronaldo z 95 golami.

Najlepsi strzelcy wszechczasów Ligi Mistrzów

Liga Mistrzów to najbardziej prestiżowe piłkarskie rozgrywki. Wielokrotnie trafienia w meczach Ligi Mistrzów są szeroko komentowane przez piłkarski świat. Kto strzela najczęściej? Lista topowych strzelców Ligi Mistrzów po sezonie 2019/2020 to:

 1. Cristiano Ronaldo: 130 bramek. Dla 3 klubów.
 2. Lionel Messi: 115 bramek. Dla 1 klubu.
 3. Raul: 71 bramek. Dla 2 klubów.
 4. Robert Lewandowski: 68 bramek. Dla 2 klubów.
 5. Karim Benzema: 65 bramek. Dla 2 klubów.
 6. Ruud van Nisterlooy: 56 bramek. Dla 3 klubów.
 7. Thierry Henry: 50 bramek. Dla 3 klubów.
 8. Alfredo di Stefano: 49 bramek. Dla 1 klubu.
 9. Zlatan Ibrahimovic: 48 bramek. Dla 6 klubów.
 10. Andriy Shevchenko: 48 bramek. Dla 3 klubów.


Autor tekstu: Piotr K

Fot. https://www.bigstockphoto.com/pl/image-123806531/stock-photo-athlete-cheering

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.