Największy turniej PZU Futbol Plus na podsumowanie roku – piłka nożna dla dzieci z niepełnosprawnościami

Już w najbliższy weekend 2-3 grudnia na hali piłkarskiej w Warszawie odbędzie się wielkie podsumowanie roku projektu PZU Futbol Plus. Projekt dynamicznie się rozwija na terenie całej Polski, dlatego będzie to największy do tej pory turniej piłki nożnej dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.

Warszawski turniej to podsumowanie wyjątkowego roku. Projekt stale rośnie i się rozwija. W całej Polsce powstają nowe akademie piłki nożnej dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Jest to też wyjątkowy rok ze względu na to, że w mediach rozpoczyna się kampania społeczna promująca to, co robimy. Cieszymy się, że wspiera nas coraz więcej instytucji i osób. W tym roku naszym ambasadorem jest Bartosz „Turbokozak” Ignacik, doskonale znany w środowisku dziennikarz i komentator sportowy – podkreśla Michał Zieliński, koordynator Projektu PZU Futbol Plus.

2023 rok jest rekordowy pod wieloma względami. W ramach projektu zorganizowanych zostało 13 turniejów w całej Polsce, a sam projekt został nagrodzony przez UEFA Fundation For Children. W ciągu roku uruchomionych zostało kilkadziesiąt nowych akademii i drużyn, w których dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami mogą regularnie rozwijać swoją pasję, jaką jest piłka nożna, a także odbyły się już 4 ogólnopolskie turnieje piłki nożnej w ramach projektu PZU Futbol Plus.

Udział w projekcie oraz w imprezach towarzyszącym turniejom to okazja również do poznawania Polski, oraz wizyt na największych stadionach w Polsce. Przedstawiciele drużyn działających w ramach projektu odwiedziły Stadion Narodowy, uczestniczyły w meczach Ekstraklasy – włącznie z tym, że tworzyły dziecięcą eskortę i wyprowadzały zawodników Radomiaka i Cracovii na płytę boiska podczas prezentacji drużyn. Rok 2023 będzie owocował wspomnieniami z odwiedzin wielu zakątków Polski. Drużyny odwiedziły w ramach turniejów Gdańsk, Gorlice, Lublin, Kielce, Skarszewy, Czarny Dunajec, Olsztyn, Pionki, Radom, Starogard Gdański oraz Toruń. Udział w turniejach i treningach to wiele okazji na to, aby podopieczni akademii z całej Polski mogli doświadczyć wielu wspaniałych chwil i szansa na nawiązanie przyjaźni.

Rok 2023 był również okazją to przedstawienia projektu PZU Futbol Plus ponad pięciu tysiącom trenerów z całej Polski podczas cyklu konferencji organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej „Akademia Grassroots”, a na zakończenie roku projekt będzie promowany szerokiemu gronu odbiorców w telewizji, Internecie i radiu podczas kampanii społecznej, która rusza dzień poi zakończeniu turnieju.

Oprócz gospodarzy imprezy – Futbolowej Bandy, do Warszawy zawitają akademie z całej Polski. Swoją pasję będą mogli realizować zawodnicy takich akademii, jak: Akademia Sportu Royal Bydgoszcz, Akademia GOKiS Kąty Wrocławskie, Gryf Toruń, TMN Drużyna Marzeń Gdańsk, Mini Lwy Białystok, Akademia Piłkarska Dynamit Ełk, Sprytne Zbóje Czarny Dunajec, Fun Football Biłgoraj/Zamość, Klimontowianka Klimontów, Strefa Futbolu Olsztyn, Wisła Płock, Radomiak Futbol Plus

Miejsce zawodów: Hala piłkarska Bemowo, ul. Księcia Bolesława 1/3, Warszawa

2 grudnia, 12:00 – 15:30

3 grudnia, 10:00 – 13:30


Sponsor tytularny projektu Futbol Plus: PZU 


Oficjalni partnerzy projektu: KGHM Polska Miedź oraz Valores 


Turniej współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.