Nie milkną echa skandalicznych wydarzeń podczas meczu reprezentacji Polski i Francji 18-latków. Jest kolejne wideo

Kilka dni temu media informowały o skandalicznych scenach podczas meczu reprezentacji Polski i Francji do lat 18 podczas Pucharu Syrenki. W sieci krąży kolejne wideo z tego spotkania.

Rywale Polaków w końcowych minutach nie potrafili utrzymać nerwów na wodzy i doszło do scen nie mających nic wspólnego z piłką nożną i sportową rywalizacją.

Francuzi obejrzeli w tym spotkaniu aż cztery czerwone kartki. Z boiska wylecieli Jeanuel Belocian, Yoni Gomis, Ilyes Housni oraz Darnel Bile. Ten ostatni w 77. minucie najpierw sfaulował Olafa Kozłowskiego groźnym wślizgiem, później uderzył go głową. Po tym zdarzeniu sędzia zdecydował się zakończyć to spotkanie przy wyniku 3:2 dla reprezentacji Polski.

Wydarzenia zostały opisane chyba przez wszystkie sportowe serwisy nie tylko w naszym kraju. Selekcjoner Francuzów szukał pokrętnych tłumaczeń, że to Polacy atakowali i prowokowali słowami w rewanżu za wysoką porażkę w przeszłości.

– Mieliśmy kumulację żółtych kartek, nie wszystkich moim zdaniem zasłużonych, co doprowadziło do trzech czerwonych – mówił.

Jak się okazuje francuski zawodnik chwilę wcześniej otrzymał przy linii bocznej instrukcje od trenera. Następnie zaczął prowokować Kacpra Masiaka, a potem uderzył go z łokcia w twarz, co umknęło uwadze arbitrów. Minutę później ten sam Francuz wjechał sankami w Kacpra, a wstając uderzył go głową.