Nie tylko futbol. Championship League Snooker: Gwiazdy i mistrzowie z całego świata wkraczają do gry

Najlepsi snookerzyści z całego świata rozpoczynają sezon. Championship League Snooker to pierwszy rankingowy turniej w sezonie 2022/2023 World Snooker Tour. Rywalizację światowych gwiazd snookera, z Ronniem O’Sullivanem i broniącym rankingowego tytułu z Leicester Davidem Gilbertem na czele, można od wtorku do soboty w codziennych dwóch blokach od 13.00 i 18.30 oglądać na żywo na Viaplay.pl.

Rywalizacja w Morningside Arena w angielskim Leicester startuje już we wtorek 28 czerwca i w pierwszej jej odsłonie potrwa do piątku 1 lipca. To inauguracyjny z rankingowych turniejów Championship League Snooker, które liczą się do World Snooker Tour 2022/23. W puli nagród całego cyklu jest 328 tysięcy funtów, a zwycięzca pierwszego turnieju w Leicester otrzyma 3000 funtów. Wielki finał Championship League Snooker odbędzie się 29 lipca.

128 zawodników, 33 tysiące funtów dla zwycięzcy

To już 19. edycja Championship League Snooker. Do gry przystępuje 128 zawodników, w ramach toczonej pierwotnie w grupach rywalizacji „każdy z każdym”, w systemie „bez-of-four”. Za zwycięstwo przyznawane są trzy punkty, a za remis jeden. Najlepsi zawodnicy ze swoich grup awansują do dalszych rozgrywek. Triumfator całego cyklu sięgnie po tytuł mistrzowski i 33 tysiące funtów, a także zagwarantuje sobie miejsce w prestiżowym turnieju Champion of Champions.

O’Sullivan i inne światowe gwiazdy

Tytułu rankingowego z ubiegłego roku broni w Leicester Anglik David Gilbert. Nierankingowo w lutym tego roku najlepszy był Szkot John Higgins. W akcji zobaczymy takie gwiazdy, jak m.in. słynny Anglik Ronnie O’Sullivan.

Tydzień z mistrzowskim snookerem na Viaplay.pl

Transmisje z pierwszego turnieju Championship League Snooker można w tym tygodniu od wtorku do piątku, codziennie w dwóch blokach o 13.00 i 18.30, oglądać na Viaplay.pl

Championship League Snooker na żywo na platformie Viaplay (28 czerwca – 1 lipca):

WTOREK, 28 czerwca – PIĄTEK, 1 lipca:

Codziennie od 13.00 i 18.30

fot. Scanpix-Viaplay


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.