Nie tylko z pierwszych stron gazet. Podsumowanie sezonu w wykonaniu Sokoła Hucisko

Oficjalnie zakończył się sezon w drugiej grupie stalowowolskiej A klasy. Mistrzem rozgrywek został KP Tanew Wólka Tanewska, oprócz tej drużyny w przyszłym sezonie w klasie okręgowej wystąpi wicemistrz tej grupy – KS Jarocin, który zwyciężył dwumecz barażowy z drugą drużyną pierwszej grupy stalowowolskiej A klasy, Jeziorakiem Chwałowice. Degradacja spotkała Rotundę Krzeszów oraz KS Łukowa. Jak w tych rozgrywkach radził sobie Sokół Hucisko?

Świetne wyniki na własnym boisku

Piłkarze z Huciska w meczach przed własną publicznością zgromadzili pokaźną sumę 29 punktów, na co złożyło się 9 zwycięstw oraz po dwa remisy oraz porażki. Bilans bramkowy 29:16 na korzyść Sokoła. Pozwoliło to zająć bardzo wysokie 4. Miejsce w tabeli meczów u siebie i ustąpić tylko trójce ligowych dominatorów, mistrzowi z Wólki Tanewskiej, wicemistrzowi z Jarocina oraz brązowemu medaliście – Retmanowi Ulanów.

Fatalna seria meczów wyjazdowych

O ile u siebie Sokół radził sobie bardzo dobrze, o tyle wyjazdowe mecze to zupełnie inna bajka. W trzynastu meczach tylko jedna wygrana, dwa remisy i aż dziesięć porażek, do tego bilans bramkowy 11:32, uplasował ekipę z Huciska na ostatnim miejscu w tabeli wyjazdowej, daleko za spadkowiczami z Krzeszowa i Łukowej. Ciężko znaleźć jednoznaczną przyczynę, co było tego powodem. Na pewno fakt, że w wielu meczach poza Huciskiem, trener Indycki nie mógł skorzystać z żelaznej dwójki linii obrony Partyka-Tomaka.

Między niebem a piekłem

Ostatecznie sezon 2021/2022 Sokół zakończył w górnej połowie tabeli, a konkretnie na szóstej pozycji. Taki wynik udało się osiągnąć po raz drugi z rzędu i trzeci w ciągu ostatnich czterech sezonów.

Plusy minionego sezonu

Miejsce w górnej połowie tabeli.

W każdym meczu sezonu do dyspozycji trenera było minimum 14 zawodników.

Mocna linia obrony

Walka do ostatnich sekund meczów

Minusy minionego sezonu

Po raz pierwszy od sezonu 2013/2014, ujemny bilans bramkowy

Bardzo mało zdobytych bramek (drugie miejsce od końca)

Bardzo mało punktów w meczach wyjazdowych

Przygotowania do rundy jesiennej

Sokół swój pierwszy mecz kontrolny rozegra 15 lipca, a jego rywalem będzie beniaminek drugiej grupy stalowowolskiej A klasy – Górnovia Górno.

Na pewno piłkarzy Sokoła będzie można zobaczyć w corocznym turnieju o Puchar Wójta Gminy Leżajsk, którego gospodarze w tym roku będzie Victoria Giedlarowa. Oprócz tych drużyn w zawodach wystąpi także Jodła Przychojec, która zagra z gospodarzem, oraz zwycięzca grupy eliminacyjnej: Staromieszczanka Stare Miasto, San Wierzawice, Orzeł Biedaczów.

Plany na przyszłość

Po kilku latach ciągłego progresu przyszedł czas na lekkie zwolnienie tempa. Od pewnego czasu nasze motto brzmi „Wspólnymi siłami, po marzenia” i tego cały czas się trzymamy. Pięć sezonów z rzędu w A klasie, to idealny moment by nazwać nas ekipą ustabilizowaną i grającą na równym poziomie.

Przed startem sezonu 2022/2023 zadaniem priorytetowym będzie zatrzymanie wszystkich zawodników, którzy grali u nas wiosną, powrót z wypożyczeń naszych młodych graczy oraz wzmocnienie kadry, przez sprowadzenie do Huciska 3-4 zawodników ogranych na poziomie A klasy (rozmowy trwają). Jeśli uda nam się zrealizować wszystkie te rzeczy, powinniśmy w przyszłych rozgrywkach powalczyć o TOP3, co byłoby idealnym prezentem na przypadające w 2023 roku, 25. urodziny klubu.

Dobre warunki do gry i trenowania

W Hucisku, klimat do gry w piłkę nożną sprzyja. Płyta boiska oddana do użytku w 2018 roku, spełniająca wysokie wymagania, w zeszłym roku określona przez jednego z byłych arbitrów Ekstraklasy jako 3-4 ligowa. Wysokiej jakości oświetlenie pozwalające na treningi nawet późną nocą oraz wyremontowany budynek szatni. Oferujemy swoim graczom wiele udogodnień, takich jak odnowa biologiczna, fizjoterapeuta pokrycie całkowitych kosztów zakupu sprzętu sportowego. Miejmy nadzieję, że moda na futbol w naszej miejscowości będzie trwała jeszcze przez wiele lat.

Mecze klubu w sezonie 2021/2022

1. KS Łukowa – Sokół Hucisko 2:0

2. Podlesianka Podlesie – Sokół Hucisko 4:1

K. Płachciak 14′

3. Sokół Hucisko – KS Podwolina 2:0

P. Płachciak 22′, D. Płachciak 24′

4. Advit Łętownia – Sokół Hucisko 1:0

5. Sokół Hucisko – Retman Ulanów 3:3

K. Dec 12′ k., 90+4′, D. Płachciak 26′

6. KP Tanew Wólka Tanewska – Sokół Hucisko 5:1

K. Dec 61’k.

7. Sokół Hucisko – KS Jarocin 2:2

D. Partyka 34′, M. Klocek 72′

8. Sokół Hucisko – Czarni Sójkowa 4:2

K. Dec 6′ k., D. Loryś 38′, S. Stępień 61′, M. Klocek 89′

9. Sokół Hucisko – Sparta Jeżowe 1:2

D. Loryś 23′

10. Rotunda Krzeszów – Sokół Hucisko 1:3

samobójcza 4′, D. Partyka 42′, D. Płachciak 49′

11. Sokół Hucisko – Francesco Jelna 2:0

D. Loryś 14′, D. Płachciak 86′

12. Staromieszczanka Stare Miasto – Sokół Hucisko 0:0

13. Sokół Hucisko – San Stalowa Wola (Rozwadów) 3:2

D. Płachciak 66′, 75′, M. Klocek 71′

14. Sokół Hucisko – KS Łukowa 1:0

S. Stępień 31′

15. Sokół Hucisko – Podlesianka Podlesie 3:2

D. Płachciak 2′, D. Loryś 8′, P. Płachciak 76′

16. KS Podwolina – Sokół Hucisko 4:1

P. Płachciak 72′

17. Sokół Hucisko – Advit Łętownia 3:1

B. Kołodziej 14′, A. Tomaka 29′, D. Płachciak 48′

18. Retman Ulanów – Sokół Hucisko 2:0

19. Sokół Hucisko – KP Tanew Wólka Tanewska 1:2

B. Kołodziej 45+1′

20. KS Jarocin – Sokół Hucisko 1:0

21. Sokół Hucisko – Czarni Sójkowa 2:2

D. Płachciak 40′, B. Kołodziej 75′

22. Sparta Jeżowe – Sokół Hucisko 2:0

23. Sokół Hucisko – Rotunda Krzeszów 1:0

P. Stępień 90+3′

24. Francesco Jelna – Sokół Hucisko 3:2

Ł. Stępień 36′, D. Płachciak 86′

25. Sokół Hucisko – Staromieszczanka Stare Miasto 3:0

B. Kołodziej 10′, 56′, Ł. Stępień 73′

26. San Stalowa Wola (Rozwadów) – Sokół Hucisko 5:1

D. Płachciak 62′

Dzięki telewizji internetowej działającej przy klubie od ponad 11 lat, kibice zdecydowaną większość meczów sezonu mają możliwość zobaczyć z odtworzenia, co wyróżnia Sokoła wśród wszystkich A klasowych zespołów. Z 40 bramek zdobytych przez Sokoła w minionych rozgrywkach aż 31 można zobaczyć online.

Podsumowania dokonał Damian Zygmunt, wiceprezes klubu.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.