Niedziela 13-go szczęśliwa dla Zorzy Wilkszyn

W kolejnym meczu Zorza Wilkszyn w roli gospodarza podejmowała drużynę Sportingu Wrocław. Zorza w roli gospodarza rozgrywa swoje pojedynki na boisku w sąsiednich Pisarzowicach.

Relację ze spotkania przekazał Galaktycznemu Łukasz Dubiński z Zorzy Wilkszyn.

W lepszych nastrojach do tego spotkania podchodził Sporting Wrocław za sprawą wygranego spotkania w poprzedniej kolejce. Nieco gorzej natomiast prezentowała się sytuacja w Zorzy Wilkszyn, która przegrała swój ostatni mecz.

Piłkarze Zorzy znacznie lepiej rozpoczęli rywalizację, bo już w 4. minucie bramkarz gości został zmuszony do kapitulacji, a gospodarze cieszyli się z objęcia prowadzenia. Radość drużyny z Wilkszyna nie trwała jednak długo. Sześć minut później goście doprowadzili do wyrównania i mecz rozpoczął się na nowo. Dzięki trafionym bramkom mecz się otworzył i obie drużyny kreowały sytuacje strzeleckie. Do przerwy tylko jedna drużyna wykorzystała te sytuacja, bo to gospodarze wyszli na jedno bramkowe prowadzenie w 23. minucie, a niespełna 8. minut później Zorza wyszła już na dwubramkowe prowadzenie i obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 3:1

Po przerwie tempo spotkania znacząco opadło. Gra była prowadzona w środkowej części boiska i żadna z drużyn nie miała klarownej sytuacji do strzelenia gola. Na gola musieliśmy czekać aż do 82. minuty, gdzie to zawodnicy Zorzy Wilkszyn znaleźli drogę do bramki  gości i bramkarz Sportingu Wrocław musiał wyjmować piłkę z siatki po raz czwarty i ostatni w tym spotkaniu.

Zorza Wilkszyn – Sporting Wrocław 4:1 ( 3: 1 )

Bramki dla Zorzy: Patryk Kędziora 4’ ; Tomasz Szymkowiak 23’, 82’ ; Grzegorz Hutta 31’

W następnej kolejce Wilkszyńska Zorza zmierzy się na wyjeździe z drużyną Augustyn Wrocław. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 20 września o godzinie 16:00 na obiekcie przy ul. Sztabowej 101.

Zapraszam do odwiedzania strony internetowej i mediów społecznościowych Zorzy Wilkszyn.