Niedziela cudów w Hucisku. Gole zawodników Sokoła ozdobą meczu (WIDEO)

Sokół Hucisko zafundował swoim kibicom w minioną niedzielę emocje piłkarskie z najwyższej półki. Jeszcze na nieco ponad pół godziny przed końcem meczu gopodarze przegrywali 0:3 z Rotundą Krzeszów. Spotkanie zakończyło się wygraną Sokoła… 4:3.

Sokół Hucisko wciąż ma szanse na awans do klasy okręgowej. Nie może już sobie jednak pozwolić na stratę punktów. W niedzielę 23 maja zespół z Huciska podejmował Rotundę Krzeszów i, patrząc na tabelę, był faworytem tego meczu. Do przerwy jednak gospodarze przegrywali 0:1, a w 53. minucie wynik spotkania brzmiał 0:3. Wiele drużyn złożyłoby już w tym momencie broń, czekając na końcowy gwizdek z opuszczoną głową. To co zrobili zawodnicy Sokoła na długo pozostanie w pamięci fanów tego zespołu.

Sygnał do ataku dał w 57. minucie środkowy obrońca gospodarzy Andrzej Tomaka. Po odebraniu piłki graczowi Rotundy na własnej połowie boiska, ruszył na bramkę rywali. Efekt? Zobaczcie na poniższym materiale wideo.

Co robi stoper, gdy jego drużyna przegrywa 0:3? Bierze sprawy w swoje ręce. Andrzej Tomaka czapki z głów! Po tej akcji Sokół zdobył pierwszą bramkę w niedzielnym meczu z Rotundą Krzeszów i rozpoczął pościg, który zakończył się sukcesem – czytamy na facebookowym profilu Sokoła.

Drużyna gospodarzy ruszyła do odrabiania strat. W 60 i 69. minucie padły kolejne gole dla Sokoła. Strzelcami byli D. Płachciak oraz P. Stępień.

Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem arbitra, gdy wszyscy na stadionie powoli szykowali się na podział punktów, niemożliwe stało się faktem.

88. minuta meczu pełnego dramaturgii z Rotundą Krzeszów, wynik… 3:3. Do piłki podchodzi Bartek Loryś i co się dzieje dalej? Zobaczcie sami!

Trzy punkty zostają w Hucisku po szalonym spotkaniu. Sokół zajmuje aktualnie 5. miejsce w tabeli drugiej grupy A-klasy Stalowa Wola z dorobkiem 47 punktów.