Nowoczesny stadion, pięć boisk, podziemny garaż. Tak mają wyglądać nowe obiekty klubowe Wieczystej Kraków

Podczas konferencji prasowej przed sezonem III ligi piłkarskiej, zorganizowanej w budynku klubowym Wieczystej Kraków, zaprezentowano koncepcję zagospodarowania klubowych terenów sportowo-rekreacyjnych.

– KS Wieczysta nie zatrzymuje się i prężnie rozwija, zarówno w aspekcie sportowym, jak i organizacyjnym. Znamy aspiracje klubu i wiemy, że jest chęć budowania dużej piłki nożnej. Dzięki sukcesom pierwszej drużyny, głośnym nazwiskom piłkarzy, dobrej organizacji Wieczysta zyskuje na sile także w obszarze sportu młodzieżowego. Dlatego tak istotnym jest przygotowanie odpowiedniej infrastruktury. Nie tylko dla zawodowców, ale przede wszystkim dla młodzieży klubowej oraz okolicznych mieszkańców – powiedział dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

– Cieszę się, że możemy zaprezentować dzisiaj koncepcję, której realizacja jest niezmiernie ważna. Dzięki tego typu inwestycjom – budowie kolejnych boisk czy hal sportowych – miasto stwarza komfortowe warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Dlatego mam nadzieję, że wkrótce w Krakowie wychowamy kolejne wielkie gwiazdy piłki nożnej czy innych dyscyplin – dodał.

fot. Mateusz Chwajoł/Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Zagospodarowanie terenu przewiduje powstanie stadionu spełniającego wymogi rozgrywek I ligi z boiskami treningowymi oraz urządzeniami towarzyszącymi i infrastrukturą techniczną. Centralną częścią stadionu będzie całkowicie zadaszona trybuna na 2124 miejsca, z podziałem na sektor gospodarzy, gości i VIP-ów, oraz główna płyta boiska. Na obiekcie mieścić się będą m.in. szatnie, pomieszczenia dla masażystów i gastronomii.

W planach jest również garaż podziemny z placem na powierzchni terenu stanowiącym strefę wejściową na stadion, dwa pełnowymiarowe boiska treningowe (jedno o nawierzchni naturalnej, drugie o nawierzchni sztucznej z możliwością przykrycia powłoką ciśnieniową) i dwa mniejsze boiska typu „Orlik” (o nawierzchni sztucznej). Obiekt będzie oświetlony, ogrodzony i monitorowany.

– Zgodnie z polityką miasta, rozwijamy bazę sportową. Chcemy, żeby powstały w niedługim czasie obiekt był wizytówką miasta. Nad koncepcją pracowaliśmy rok. Zakłada ona powstanie bardzo nowoczesnego stadionu, który wystarczy do rozgrywania meczów w pierwszej lidze. Co będzie, gdy Wieczysta awansuje do ekstraklasy? Wtedy się będziemy zastanawiać, co dalej. Jesteśmy ograniczeni powierzchnią terenu. Kolejne prace nad obiektem chcemy rozpocząć jeszcze w tym roku – podsumował Krzysztof Kowal.Źródło: Gazeta Krakowska, Wieczysta Kraków

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.