Odra Opole wybrała stadion, na którym zagra w przypadku awansu do PKO BP Ekstraklasy

Jeżeli Odra Opole awansuje do PKO BP Ekstraklasy to domowe mecze rozegra na stadionie w Lubinie.

Wczoraj Odra podpisała z Zagłębiem Lubin umowę wynajmu. Na tym obiekcie opolski zespół będzie też mógł występować w Fortuna 1 Lidze od listopada do marca 2022 roku w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Na stadionie w Opoli nie ma systemu podgrzewania murawy.

Do PKO BP Ekstraklasy awansują trzy drużyny: dwie bezpośrednio (miejsca 1-2), trzecia z baraży (z miejsc 3-6). Odra Opole ma realne szanse na grę w barażach i dlatego władze klubu postanowiły podjąć działania w sprawie stadionu.

Dlaczego postawiliśmy podpisać umowę z Zagłębiem? Stadion w Lubinie ma bardzo wysoki standard i nie jest zbyt daleko położony od Opola. Jednocześnie liczymy, że kibice wrócą na stadion i w Lubinie możemy liczyć również na wsparcie kibiców Zagłębia, którzy niejednokrotnie dopingowali niebiesko-czerwonych razem z naszymi kibicami. Jednocześnie chcemy podkreślić, że razem z MOSiR Opole będziemy dokładać wszelkich starań, aby wszystkie mecze Fortuna 1 Ligi rozgrywać na stadionie przy Oleskiej 51. Z tego miejsca chciałbym podziękować władzom Zagłębia za udzielone nam wsparcie oraz chęć udostępnienia nam swojego stadionu – mówi prezes Odry Tomasz Lisiński.

Odra Opole aktualnie zajmuje 8. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi

Źródło: Odra Opole

Foto: zaglebie.com

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.