fbpx

Oficjalny komunikat Ekstraklasy. Brak zgody na treningi drużynowe, powrót rozgrywek zgodnie z planem

Mimo potwierdzonych doniesień o wykryciu obecności przeciwciał na koronawirusa u kilkudziesięciu osób, Ekstraklasa S.A. wydała komunikat, w którym informuje o podtrzymaniu planowanej daty wznowienia rozgrywek, czyli 29 maja.

Piłkarze będą jednak trenować indywidualnie, konieczne są także dodatkowe badania.

Zgodnie z ustaloną procedurą w dniu 4 maja 2020 zostało przebadanych 800 osób ze wszystkich klubów Ekstraklasy, w tym zawodnicy, sztaby szkoleniowe oraz osoby wskazane przez kluby.

– System badań medycznych, który wprowadziliśmy, zdaje egzamin. Spełniły się nasze przewidywania zgodnie z którymi przechodzimy do kolejnego etapu testów. Wytypowaliśmy zawodników, którzy przejdą pogłębione badania. Ich wyniki powinniśmy poznać w ciągu 24, najdalej 48 godzin – mówi prof. Krzysztof Pawlaczyk, członek komisji medycznej PZPN i ekspert Ekstraklasy S.A.

 Komisja Medyczna PZPN postanowiła, że do czasu zakończenia testów zawodnicy będą trenować indywidualnie – mówi dr Jacek Jaroszewski, przewodniczący Komisji Medycznej PZPN.

– A powrót do zajęć grupowych może nastąpić po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji Komisji Medycznej – dodaje.

– W dalszych działaniach prowadzących do powrotu rozgrywek będziemy nadal konsekwentnie przestrzegać rekomendacji Komisji Medycznej PZPN – podkreśla prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki. 

Zgodnie z założonym planem rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy mają zostać wznowione 29 maja br. i zakończone 18-19 lipca.

Źródło: ekstraklasa.org

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.