Oświadczenie Kotwicy Kołobrzeg w sprawie „oskarżeń, które bardzo mocno szkodzą wizerunkowi klubu”

Władze Kotwicy Kołobrzeg wydały oficjalny komunikat w związku ze złożonym wnioskiem Olimpii Grudziądz i wszczętym przez Komisję Dyscyplinarną Polskiego Związku Piłki Nożnej postępowaniem wyjaśniającym, w sprawie końca rozgrywek III ligi w sezonie 2021/2022.

Polski Związek Piłki Nożnej wszczął postępowanie dotyczące końcówki rozgrywek trzecioligowych w sezonie 2021/2022. Chodzi m.in. o mecz wyjazdowy Olimpii Grudziądz ze Świtem Skolwin. Związek ma sprawdzić, czy Kotwica motywowała finansowo przeciwników Olimpii. Wygrana Świtu umożliwiła Kotwicy przeskoczenie zespołu z Grudziądza w tabeli i awans do II ligi.

W poniedziałek w godzinach porannych na facebookowym profilu Kotwicy Kołobrzeg pojawił się post zapowiadający oficjalny komunikat władz klubu.

– Mówimy STOP. Awans Kotwicy do II ligi jest dla nas wszystkich ogromnym sukcesem. To historyczna chwila dla Kołobrzegu i całej naszej piłkarskiej społeczności. Nigdy nie dopuścilibyśmy do tego, aby tak duży sukces osiągnięty został w sposób niedozwolony. Rozumiemy rozgoryczenie działaczy Olimpii Grudziądz, klubu, który w ostatnim meczu ubiegłego sezonu przegrał na boisku, tracąc w ostatniej chwili szansę na awans. Zdajemy sobie także sprawę, że w takich sytuacjach złość i uczucie przegranej bierze górę – prowadzi do różnych nawet rozpaczliwych działań (donos do PZPN), niemniej jednak pragniemy z całą stanowczością zaznaczyć, że takie bezpodstawne, krzywdzące oskarżenia bardzo mocno szkodzą wizerunkowi naszego klubu, zawodników, kibiców – bo my wszyscy tutaj jesteśmy jedną drużyną – czytamy na Facebooku Kotwicy.

Oświadczenie zarządu Kotwicy Kołobrzeg

W związku ze złożonym wnioskiem „Olimpii” Grudziądz i wszczętym przez Komisję Dyscyplinarną Polskiego Związku Piłki Nożnej postępowaniem wyjaśniającym, w sprawie końca rozgrywek III ligi w sezonie 2021/2022, Miejski Klub Piłkarski Kotwica Kołobrzeg oświadcza, że nigdy nie podejmował żadnych niedozwolonych działań, które mogłyby wpłynąć na wyniki meczów decydujących o awansie naszej drużyny do II ligi.

Ten awans jest dla nas wszystkich ogromnym sukcesem, to historyczna chwila dla Kołobrzegu i całej naszej piłkarskiej społeczności. Nigdy nie dopuścilibyśmy do tego, aby tak duży sukces osiągnięty został w sposób niedozwolony.

Rozumiemy rozgoryczenie działaczy „Olimpii” i klubu, który w ostatnim meczu ubiegłego sezonu przegrał, tracąc w ostatniej chwili szansę na awans.

Zdajemy sobie także sprawę, że w takich sytuacjach złość i uczucie przegranej bierze górę – prowadzi do różnych nawet rozpaczliwych działań, niemniej jednak pragniemy z całą stanowczością zaznaczyć, że takie bezpodstawne, krzywdzące oskarżenia bardzo mocno szkodzą wizerunkowi naszego klubu, zawodników, kibiców – bo my wszyscy tutaj jesteśmy jedną drużyną.

Dlatego oświadczamy, że będziemy współpracować z organami dyscyplinarnymi PZPN w celu szybkiego zakończenia postępowania.

Prezes

MKP Kotwica Kołobrzeg

Adam Dzik

Galaktyczny Futbol

Fot. Kotwica Kołobrzeg/Facebook

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.