Oświadczenie Zarządu Klubu Sportowego Brzoza. „Głównym zadaniem jest próba zejścia z czwartoligowych boisk z honorem”

Zarząd czwartoligowego klubu KS Brzoza wydał oświadczenie, które opublikowano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

KS Brzoza w sezonie 2019/2020 został zwycięzcą drugiej grupy kujawsko-pomorskiej klasy okregowej i awansował do rozgrywek IV ligi. Zderzenie z tym szczeblem rozgrywek było dość brutalne i zespół po rundzie jesiennej zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie trzech punktów. Jedno zwycięstwo i piętnaście porażek to bilans KS-u Brzoza w obecnym sezonie. Zarząd klubu, w odpowiedzi na pojawiące się różnego rodzaju domysły i komentarze dotyczące przyszłości czwartoligowej drużyny, postanowił wydać oświadczenie.

Oficjalne oświadczenie Zarządu Klubu Sportowego Brzoza


W związku z licznymi pytaniami i domysłami na temat przyszłości naszego Klubu chcielibyśmy poinformować wszystkich zainteresowanych o aktualnej sytuacji Klubu Sportowego Brzoza. Zdecydowaliśmy się przystąpić do rozgrywek czwartoligowych ponieważ 99% drużyny z trenerem na czele zadeklarowało chęć podjęcia rękawicy i spróbowania swych sił na tym etapie rozgrywek.

Niestety życie szybko zweryfikowało nasze plany, a tabela pokazuje nasze miejsce w szeregu. Problemy z warunkami treningowymi, które pojawiły się pod koniec rundy oraz słabe wyniki sportowe sprawiły, że optymizm szybko uleciał. Ciężka praca, która została wykonana przez ostatnie lata poszła w zapomnienie. Po 10 latach w Brzozie odchodzi trener, a wraz z nim kolejni zawodnicy. Wycofanie spowodowałoby degradację do klasy A oraz poniesienie kar finansowych, co stawiałoby pod dużym znakiem zapytania dalsze funkcjonowanie piłki seniorskiej w Brzozie pod barwami KSB. Dlatego teraz głównym zadaniem jest próba zejścia z czwartoligowych boisk z honorem.

Oświadczamy, że podejmiemy próbę dokończenia sezonu. Podjęliśmy już kilka działań w celu realizacji wcześniej nakreślonego planu. Co z tego wyniknie okaże się w najbliższym czasie. Na razie głośno mówimy tylko o pożegnaniach, ale robimy wszystko, aby pochwalić się za jakiś czas dobrymi nowinami. Trudno w tej chwili o konkrety, ponieważ wiele spraw jest w trakcie ustalania. Szkoda, że w roku, na który przypada 25-lecie istnienia naszego Klubu musimy zmagać się z takimi problemami, ale traktujemy to jako kolejne wyzwanie. Wierzymy, że wiosną w Brzozie znów będzie można oglądać piłkę na poziomie IV ligi.

Zarząd Klubu Sportowego Brzoza

***

Czytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.