Pedro Tiba przedłużył kontrakt z Lechem Poznań. „Zakochałem się w tym klubie od pierwszych dni”

Pedro Tiba przedłużył swój kontrakt z Lechem Poznań. Umowa będzie obowiązywać do czerwca 2022 z opcją przedłużenia o kolejny rok – informuje biuro prasowe klubu.

31-letni pomocnik jest piłkarzem Lecha Poznań od początku lipca 2018 roku. Podpisał wtedy trzyletni kontrakt, który dziś został przedłużony. Nowa umowa Portugalczyka będzie obowiązywać do czerwca 2022 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Pedro jest kluczową postacią naszej drużyny, dlatego bardzo zależało nam na przedłużeniu jego kontraktu. Tiba dzięki tylu latom spędzonym na hiszpańskich czy portugalskich boiskach pomaga naszym wychowankom wchodzącym do pierwszej drużyny. Było to dobrze widać już w poprzednim sezonie, kiedy w zespole bardzo dobrze wyglądało połączenie doświadczenia z młodością – powiedział Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha Poznań, cytowany przez klubowe media.

– Gra w Kolejorzu od początku pozwalała mi spełniać się jako piłkarzowi. Za każdym razem, gdy zakładałem koszulkę tego klubu, to czułem, z jak dużą wiążę się to odpowiedzialnością. Wszyscy kibice wiedzą zresztą, że niezależnie od tego, czy jest dobrze czy źle, zostawiam zawsze całe serce na boisku. Ponadto jestem też zadowolony i dumny z tego, że mogę pomagać młodszym zawodnikom w ich rozwoju – powiedział Pedro Tiba. 

– Zakochałem się w tym klubie od pierwszych dni, dlatego uważam, że ta decyzja była z obu stron logiczna, bo tworzymy z Lechem zgodne małżeństwo. Nigdy nawet nie myślałem o tym, żeby opuścić to miejsce, dlatego chciałem tu zostać, dalej dawać z siebie wszystko i grać jak najlepiej – podkreślił zawodnik.

Pedro Tiba rozegrał w barwach Lecha Poznań 76 spotkań, w których zdobył sześć bramek i zanotował dwanaście asyst.

Źródło: Biuro Prasowe Lecha Poznań

Fot:  lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.