Pep Guardiola atakuje władze UEFA i FIFA. „Meczów jest za dużo, to jest chore”

Pep Guardiola, szkoleniowiec Manchesteru City, uważa że napięty harmonogram meczów ustalany przez FIFA i UEFA, niszczy zdrowie zawodników.

Futbolu jest za dużo – mówią nawet jego najwięksi zwolennicy zakochani w nim bez pamięci. To stwierdzenie dotyczy meczów ligowych, reprezentacyjnych czy pucharowych. Harmonogram jest bardzo napięty, a władze światowej czy europejskiej ferderacji przy ustalaniu terminarza, biorą pod uwagę, chyba tylko możliwość przytulenia jak największej kasy.

Pep Guardiola, szkoleniowiec Manchesteru City, zaatakował władze UEFA i FIFA, twierdząc, że liczba meczów „zabija piłkarzy”.

– Spotkań jest za dużo, to jest chore – powiedział Guardiola, cytowany przez mirror.co.uk.

– Od początku sezonu nie mieliśmy ani jednego wolnego tygodnia. To są ludzie, a nie maszyny. Niektórzy z zawodników chcą grać na co dzień, ale nie sposób konkurować we wszystkich rozgrywkach – podkreślił szkoleniowiec.

– Jeśli nie wykonasz rotacji, nie możesz wygrać wszystkich meczów. Niektórzy piłkarze grali trzy mecze po 90 minut, do tego sporo podróżowali. Żaden zawodnik nie jest w stanie grać przez cały czas na najwyższym poziomie pod względem fizycznym i psychicznym, i być codziennie gotowym do rywalizacji. To jest niemożliwe – podsumował Pep Guardiola.

Źródło: mirror.co.uk

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.