Niższe ligi w Anglii wróciły do gry. Remis Polonii Telford w pierwszym meczu po przerwie (WIDEO)

Polonia Telford rozegrała pierwszy ligowy mecz po długiej przerwie spowodowanej lockdownem. Przeciwnikiem był zespół Railway United. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że to będzie jeden z cięższych meczów w tym sezonie, tym bardziej, że był to nasz pierwszy mecz, po długiej przerwie związanej z restrykcjami, lockdownem itp. Od początku meczu, widoczna była walka w środku pola, oba zespoły starały się stworzyć sobie sytuację podbramkowe, jednak czujnie zachowywali się tak i nasi obrońcy jak i obrońcy gospodarzy tego meczu – czytamy w relacji ze spotkania zamieszczonej na facebookowym profilu Polonii.

Pierwsza bramka meczu padła w 28. minucie, a jej zdobywcą był Mateusz Cichoń. Do przerwy polonijny zespół prowadził 1:0.

Po zmianie stron kibice mogli podziwiać jeszcze trzy gole. W 60. minucie Polonia podwyższyła prowadzenie po golu Kamila Straszaka. Niestety, nie udało się dowieźć korzystnego rezultatu do końcowego gwizdka arbitra. Na 14. minut przed końcem gospodarze zdołali strzelić pierwszą bramkę, a wyrównanie padło z rzutu karnego w 86. minucie meczu.

Rzut karny dla Railway Unted

Kończymy ten mecz remisem i wywozimy punkt z trudnego terenu. Dobrze jest wrócić do normalności, do gry w piłkę, do spotkania naszych kibiców, którzy w licznym gronie zjawili się na dzisiejszym meczu, mimo Świąt Wielkanocnych poświęciliście chwilę, żeby nas wpierać i wielki dzięki wam za to – podsumował mecz przedstawiciel Polonii Telford.

Railway United – Polonia Telford 2:2 (0:1)

Bramki dla Polonii: Mateusz Cichoń, Kamil Straszak