Perły Lublin pozyskały możnego sponsora. Kolejny krok w realizacji planów

Klub Perły Lublin, który kilka dni temu został objęty patronatem medialnym przez Galaktyczny Futbol, pozyskał możnego sponsora. Jest nim Polska Grupa Energetyczna.

W ramach umowy z nowym sponsorem ze struktur klubu wyodrębnionych zostało pięć zespołów młodzieżowych i dziecięcych oraz grupa naborowa, które od teraz tworzą akademię piłkarską dla dziewcząt od 5 do 18 roku życia. Polska Grupa Energetyczna została sponsorem tytularnym Akademii „PGE Młode Perły Lublin”. Podpisaniem umowy pochwaliło się m.in. Ministerstwo Aktywów Państwowych.

– Piłka nożna to najchętniej uprawiana dyscyplina sportu w Polsce, a w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna także wśród dziewcząt. Dlatego cieszymy się, że do sportowej
drużyny PGE dołączyła pierwsza Akademia piłki nożnej, która pod swoimi skrzydłami szkoli
wyłącznie sekcję dziewcząt. Liczę, że wsparcie PGE pomoże stworzyć profesjonalne warunki szkoleniowe, co z kolei pozwoli przyciągnąć jeszcze więcej młodych adeptek piłki nożnej. Życzę Młodym Perłom, aby w tym sezonie drużyna zdobyła upragniony tytuł Mistrza Polski Juniorek – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

– To prawdopodobnie najważniejszy dzień w historii Klubu. Nowy Sponsor Tytularny Akademii, jakim właśnie została PGE Polska Grupa Energetyczna to idealny Mecenas, gdyż podziela z nami pozytywne wartości, jakie niesie ze sobą sport i jest wrażliwy na nasze potrzeby. Dzięki wsparciu PGE, Akademia znacząco poprawi swoje funkcjonowanie i będzie mogła realizować nowe, ambitniejsze cele sportowe. Będziemy mogli szkolić jeszcze lepiej i jeszcze więcej dziewczynek, dla których uprawianie piłki nożnej coraz częściej staje się największą życiową pasją. W imieniu setki naszych zawodniczek gorąco dziękuję zarządowi PGE za zaufanie, jakim nas obdarzono i dodanie nam energii do działania – podkreśliła Sylvie Przepióra, prezes zarządu Stowarzyszenia Perły Lublin.

Jak poinformował Paweł Basznianin, członek zarządu Pereł, dziewczyny rozegrały już pierwszy mecz pod nowym szyldem walcząc z chłopcami w Lidze Trampkarzy Starszych i odniosły wygraną. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wygrały z chłopakami i są jedynym żeńskim zespołem w województwie, który rywalizuje z nimi w lidze. Wygrana z Hetmanem Gołąb była przekonywująca (4:1), a we wcześniejszych kolejkach trzykrotnie Młode Perły również były bardzo blisko zwycięstw.

Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, ludzie stoją i tekst „LUBLIN 7.11 .2021 LIGA TRAMPKARZY STARSZYCH PE EIE PGE Polska Grupa Energetyczna PERŁY LUBLINA HET GOŁAB 1977 4:1”

Rundę jesienną w Keeza IV Lidze Kobiet zakończyły już seniorki Pereł. Zespół duetu trenerów Wioletty Miazio i Patryka Antolaka spisywał się doskonale, notując tylko jeden remis z wyjątkowo mocnymi rezerwami Górnika Łęczna (wicemistrz Polski U17, posiłki z Ekstraligi), a pozostałe mecze przekonująco wygrywając.

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, ludzie uprawiający sporty, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i tekst „NIEPOKONANE W 10 OSTATNICH MECZACH WALCZYMY WAL 0 AWANS! PERŁY LUBLIN”

– Walczymy o awans do III ligi i pod tym kątem są prowadzone treningi i polityka transferowa. Drużyna ma najlepszą serię w historii klubu: 10 kolejnych oficjalnych meczów bez porażki i 10 kolejnych meczów ze strzelonym golem (licząc z walkowerem – 11) – powiedział Paweł Basznianin.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.