Petycja o zniesienie obostrzeń pandemicznych dla sportu dzieci i młodzieży

Galaktyczny Futbol przyłącza się do inicjatywy Stowarzyszenie PASS w sprawie ograniczenia obostrzeń dla sportu dzieci i młodzieży.

Petycja o zniesienie obostrzeń pandemicznych dla sportu dzieci i młodzieży Stowrzyszenia PASS

Niestety, najnowsze decyzje Rządu RP ponownie zamknęły nas i naszych zawodnikach w domach, bez możliwości trenowania. Rodzi się pytanie, czy te decyzje są rozsądne, czy faktycznie ograniczanie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży pomoże w powstrzymaniu pandemii? Czy też może skutki tych decyzji będą wręcz przeciwne i tylko negatywnie wpłyną na kondycję fizyczną naszego społeczeństwa, która już przed pandemią pozostawiała wiele do życzenia?

Niestety, ale dostrzegamy niewielkie zaangażowanie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej, Związków Wojewódzkich, ale również Związków Sportowych w innych dyscyplinach, które pomogłoby w ograniczeniu obostrzeń dla sportu dzieci i młodzieży. W związku z tym, zdecydowaliśmy się przygotować petycję do wszelkich możliwych instytucji, która przedstawi gotowość środowiska sportowego do wznowienia treningów w niezbędnym reżimie sanitarnym, który z powodzeniem udało się zachowywać w minionych miesiącach. Nasz apel będziemy kierować do Kancelarii Premiera Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Petycja Ograniczenie obostrzeń dla sportu dzieci i młodzieży CORONA TRUS”

Zachęcamy całe środowisko piłkarskie, ale również przedstawicieli pozostałych dyscyplin, do zaangażowania i wspierania naszej inicjatywy i podpisywania petycji, która ma na celu zwrócić uwagę nie tylko na problemy bardzo dużego i ważnego sektora gospodarki, ale również jest wyrazem troski o zdrowie najmłodszych pokoleń, w tych bardzo trudnych i wymagających okolicznościach.

Nasz apel o zniesienie ograniczeń dla sportu dzieci i młodzieży opieramy również o liczne międzynarodowe badania, które udowadniają, że aktywność sportowa na świeżym powietrzu generuje minimalne ryzyko rozprzestrzeniania wirusa, natomiast równocześnie ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. W naszej petycji posiłkujemy się również badaniami, które wskazują na bardzo silne, negatywne skutki ograniczonej aktywności fizycznej, które już teraz zaobserwowano wśród polskich dzieci. 

Znalazłeś ciekawe wyniki badań, które mogą pomóc w naszym apelu? Prześlij je do nas i uwzględnimy je w dalszych działaniach. 

Link do petycji TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.