Pierwsza rocznica powstania Madziaru Nieporęt. „Chcieliśmy stworzyć wszystko od podstaw”

Wczoraj, 15 lipca minął rok od założenia Madziaru Nieporęt. Klub rozwija się prężnie, działacze zaskakują pomysłami, a zespół seniorów już w pierwszym sezonie zaliczył awans do A-klasy.

Klub z Nieporętu opisywałem niejednokrotnie. Madziar był bohaterem kilku publikacji jeszcze na łamach portalu futbol.pl, a po powstaniu Galaktycznego Futbolu wiele razy zamieszczałem informacje o rozwoju B-klasowego wtedy jeszcze klubu. Przypomnę też, że Madziar, a własciwie jego fani, zdeklasował rywali w Wirtualnej Lidze Galaktycznej, która zakończyła się kilka dni temu.

Obserwując poczynania zarządu Madziaru Nieporęt, oprócz pasji zauważyłem też niebywałą chęć odniesienia sukcesu. Ok, zabawa w futbol zabawą, ale do swoich obowiązków podchodzimy profesjonalnie. Za cel postanowiono sobie szybkie awanse rok po roku oraz pracę z młodzieżą w akademii tak, aby stworzyć od podstaw model zawodnika Madziaru. O kolejnych pomysłach z pewnością usłyszymy w najbliższym czasie.

O krótkie podsumowanie minionego roku działalności poprosiłem Daniela Smoczyńskiego, pełniącego (jeszcze) funkcję wiceprezesa klubu. Dodam, że Daniel był bohaterem jednego z odcinków cyklu „Osobowości niższych lig”. Link do artykułu znajdziecie TUTAJ.

Daniel, rok działalności Madziaru. Jak ocenisz te 12 miesięcy?

Co ja mogę powiedzieć… minął rok od kiedy istniejemy na piłkarskiej mapie jako Madziar Nieporęt. Przez ten rok wydarzyło się bardzo dużo. W pierwszym sezonie udało się nam awansować do A-klasy, przegrywając tylko jeden mecz ligowy. Powstała akademia, dzieci coraz chętniej zaczynaja przychodzić na zajęcia. Trenerami są zawodnicy pierwszego zespołu oraz asystent szkoleniowca drużyny seniorów. 

Obserwując wasze poczynania zauważyłem, że nie szliście na skróty.

Tak, chcieliśmy stworzyć wszystko od podstaw. Moglibyśmy pójść na łatwiznę i ogłosić nabór otwarty dla każdego rocznika i czerpać korzyści finansowe z tego. Dla nas jest to zbyt łatwe! Ogłosiliśmy nabór do rocznikow 2011/12/13/14/15/16, aby stworzyć model zawodnika Madziaru od podstaw.

Oficjalnie pełnisz jeszcze funkcję wiceprezesa, ale…

Zmieniło się też na samej gorze. Jeszcze nieoficjalnie, ale zostałem nowym prezesem klubu i oddałem opaskę kapitana w drużynie seniorów. Chciałbym, aby kolejne osoby zaangażowały się mocniej w życie drużyny. Kapitana wybierzemy wspólnie z całą drużyną przed rozgrywkami A-klasy.

Chcę dodać, że pozyskaliśmy kolejnego sponsora, co najważniejsze jest to następna lokalna firma! We wrześniu planujemy ruszyć mocniej z naborem do akademii poprzez spotkania w szkołach.

Dziękuję za krótką rozmowę.

******

Życzenia urodzinowe złożył Madziarowi Nieporęt Tomasz Sokołowski, były zawodnik Legii Warszawa oraz reprezentacji Polski.

https://www.facebook.com/madziarnieporet/videos/988504698277374/

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Jedna odpowiedź do “Pierwsza rocznica powstania Madziaru Nieporęt. „Chcieliśmy stworzyć wszystko od podstaw””

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.