Piłkarz wrócił na boisko po… 12-letniej dyskwalifikacji za zażywanie kokainy. Zagrał w piątej lidze

Francesco Flachi wraca na boisko po 12 latach dyskwalifikacji. Będzie reprezentował barwy klubu Signa 1914, grającego we włoskiej piątej lidze.

Flachi był ulubieńcem kibiców Sampdorii Genua. Jest trzecim strzelcem w klasyfikacji wszech czasów w klubie z Genui. W 2007 r. w organizmie piłkarza wykryto obecność kokainy. Otrzymał karę dwuletniego zawieszenia. Po powrocie na boisko Flachi ponownie uciekł w używki i w grudniu 2009 r. znów przyłapano go na zażywaniu kokainy. Zawodnik otrzymał 12-letnią dyskwalifikację. Teraz powrócił, by jak to określił: zakończyć karierę na swoich własnych warunkach.

Były napastnik Fiorentiny i Sampdorii powrócił do futbolu w ten weekend w wieku 46 lat. Francesco Flachi rozegrał 30 minut w zremisowanym 2:2 meczu Signy z Prato 2000.

– Ten dzień anuluje 12 lat dyskwalifikacji. To moje odrodzenie. To dowód na to, że ja również coś w życiu przebudowałem – opowiadał zaraz po meczu.

– Co czułem? Na początku zakręciło mi się w głowie, od tygodnia nie spałem z powodu napięcia. Teraz jestem taki szczęśliwy, chcę podziękować wszystkim, którzy sprawili, że poczułem się tak, jak kiedyś: poczułem się piłkarzem – podkreślił Flachi.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Francesco Flachi (@francescoflachi_official)

Francesco Flachi ma na swoim koncie 134 mecze w Serie A, w których strzelił 42 gole i zanotował 5 asyst. Na poziomie Serie B wystąpił w 209 spotkaniach i zdobył 67 bramek, dokładając 4 asysty.

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.