Podlaska 4 liga. Trwa wspaniała seria Tura Bielsk Podlaski. Szóste z rzędu zwycięstwo

Tur Bielsk Podlaski odniósł szóste z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach podlaskiej IV ligi. Tym razem pokonał 4:2 Krypniankę Krypno.

Ostatni raz porażki zespół z Bielska Podlaskiego doznał 22 września, kiedy to uległ rezerwom Jagiellonii Białystok. Od tamtego czasu trwa fantastyczna seria Tura.

Przy opisie meczu posiłkowałem się relacją zamieszczoną w mediach społecznościowych klubu z Bielska Podlaskiego.

Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Przed przerwą na murawie działo się niewiele, klarowniejsze sytuacje stwarzali sobie gracze Krypnianki.

Po zmianie stron efekt przyniosły uwagi trenera Bierżyna. Zespół gospodarzy ruszył do natarcia, a na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Michał Walczuk w pierwszym kontakcie z piłką zagrał w pole karne do Pęzy, który strzałem po ziemi w długi róg otworzył wynik. W 58 minucie prowadzenie podwyższył  Piotr Kosiński.

Gdy wydawało się, że gospodarze mają spotkanie pod kontrolą, Krypnianka w ciągu kilku minut zdołała wyrównać. Zawodnicy Tura podrażnieni takim obrotem sprawy, ponownie ruszyli do energicznych ataków, które przyniosły dwa gole. Strzelcem obu był Karol Kosiński.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tura, który po po 13. kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów. Strata do prowadzących rezerw Jagiellonii wynosi trzy „oczka”. W następnej serii spotkań zespół z Bielska Podlaskiego zmierzy się na wyjeździe ze Spartą Augustów.

Tur Bielsk Podlaski – Krypnianka Krypno 4:2 (0:0)
Szymon Pęza 46, Piotr Kosiński 58, Karol Kosiński 74, 80 – Adrian Turowski 63, Piotr Snarski 67-karny

Tur: Mateusz Łukaszewicz – Krystian Kulikowski, Piotr Kosiński, Paweł Łochnicki, Rafał Kulikowski (46 Kacper Falkowski) – Patryk Stypułkowski (14 Damian Szklarz), Mateusz Rogowski (46 Michał Walczuk), Andrzej Lewczuk, Karol Kosiński, Szymon Pęza – Daniel Daniłowski (78 Kamil Kamiński).

Krypnianka: Sebastian Kitlas – Paweł Jurgiel, Piotr Jurgielewicz, Maciej Stachelek, Przemysław Stachurski (64 Rafał Gosko), Patryk Kaczyński, Adam Orłowski, Piotr Snarski, Krystian Czerech, Jacek Stefanowicz, Adrian Turowski (76 Jakub Woźniewski).

Sędziował: Leszek Bielicki (Zambrów).

Źródło i zdjęcie: Tur Bielsk Podlaski