fbpx

Podlaska klasa okręgowa. KS UM Krynki uczestniczy w rozgrywkach II ligi futsalu

KS UM Krynki nie zapadł w zimowy sen. Zawodnicy spotykają się na hali uczestnicząc w rozgrywkach II ligi futsalu. Jest to z pewnością forma przygotowań do rundy wiosennej.

O poczynaniach futsalowych klubu z Krynek opowiedział mi Kamil Jackiewicz, który również bierze czynny udział w rozgrywkach II ligi podlaskiej.

Skąd w Waszym klubie zainteresowanie futsalem? Nie pierwszy raz startujecie w halowych rozgrywkach?

W futsal gramy już od wielu lat. Różnie nazywane były ligi, jednak zawsze był to poziom wojewódzki. W przeszłości mieliśmy bardzo dalekie, klimatyczne wyjazdy aż na skraj województwa podlaskiego do drużyn, których już od lat na mapie nie ma – jak Gieret Giby czy Rutka-Tartak. Jednak w ostatnich latach sporo się zmienia, pojawiają się nowe drużyny, niektóre na sezon czy dwa, a inne to długofalowe projekty.

Z jakimi zespołami rywalizujecie w obecnej edycji rozgrywek?

W tym roku II liga na Podlasiu została podzielona na dwie niewielkie grupy. W naszej znalazły się Żubr Drohiczyn oraz Bankiet Choroszcz, z którymi rywalizowaliśmy również rok temu. Pozostałe dwa zespoły to nowe ekipy – Futbalo Białystok i Grey Goose Białystok.

Która drużyna, według Ciebie, jest faworytem rozgrywek?

Faworytem do wygrania tej grupy jest Futbalo Białystok. Dodam, że zwycięzca uzyska prawo do meczów barażowych o awans do I ligi.  Drużyna ta złożona jest w głównej mierze z zawodników występujących na poziomie ogólnopolskim futsalu w pierwszoligowych rozgrywkach. Drugi z faworytów to Bankiet Choroszcz, ekipa złożona z graczy 3 i 4- ligowych klubów „z trawy”. W ubiegłym roku wygrali oni ligę oraz baraże, ale finanse na dalekie wyjazdy po całej Polsce się nie znalazły i „Bankietowcy” zrezygnowali z awansu. Ich zespół występuje w lidze pod nazwą LZS Choroszcz.

Jak Wasz zespół prezentuje się na tle rywali?

O 3. miejsce pewnie walczylibyśmy z Żubrem Drohiczyn, ale nie pojechaliśmy na mecz wyjazdowy z przyczyn technicznych i oddaliśmy go walkowerem.  Co prawda mamy jeszcze rewanżowe spotkanie u siebie i będziemy chcieli je wygrać.  Jednak 18 stycznia na kiedy jest zaplanowany mecz, nasz zespół będzie już w trakcie okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. Rozgrywki na trawie są naszym priorytetem.
Najsłabszy  grupie wydaje się zespół Grey Goose Białystok. Nowa drużyna młodych chłopaków w zasadzie to samych juniorów. Właśnie w ten weekend wygraliśmy z nimi 9:7 na wyjeździe. Tym meczem też zakończyliśmy pierwszą rundę rozgrywek, w której na boisku ulegliśmy drużynom Futbalo oraz Bankiet, przegraliśmy walkowerem z Żubrem oraz wygraliśmy z Grey Goose. Celu jako takiego sobie nie stawiamy na spotkania rewanżowe, ale coś wygrać by się przydało.
Czy wszyscy zawodnicy z zespołu KS UM Krynki występują również w rozgrywkach futsalowych?
Jeśli chodzi o skład to działa to na zasadzie – Kto będzie chętny ten przyjdzie. Nie ma jakiegoś wielkiego przymusu i w ostatnich latach wyklarowała się grupa 10-12 osób, którym w zimę chce się „pokopać”.
W tym roku rozgrywki futsalu „wykorzystujemy” również do tego, aby podziękować sponsorom za udany rok. Gramy w dedykowanych koszulkach, na których znajdują się loga sponsorów. Tym samym, co mecz lub dwa dziękujemy innej firmie, występując w innych strojach.
Dziękuję Kamilowi Jackiewiczowi za rozmowę.
Grzegorz Sawicki

 

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

1 komentarz na temat “Podlaska klasa okręgowa. KS UM Krynki uczestniczy w rozgrywkach II ligi futsalu”

Komentarze są zamknięte.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.