fbpx

Pomoc finansowa dla amatorskich klubów z niższych lig w Holandii

Holenderska federacja piłkarska (KVNB) wraz z głównym sponsorem ING przedstawiła pakiet pomocowy dla klubów.

W pomoc klubom włączyli się również piłkarze i piłkarki reprezentacji Holandii. Ich darowizny będą częścią składową proponowanego pakietu.

Darowizny od zawodników i zawodniczek reprezentacji oraz wkład finansowy sponsora, którym jest bank ING skupiają się na amatorskiej piłce nożnej. KNVB oferuje natomiast wsparcie zarówno profesjonalnym klubom piłkarskim, jak i stowarzyszeniom amatorskim. Dotyczy to darowizn, środków i dotacji o łącznej wartości 11 milionów euro.

Gracze reprezentacji Holandii, mówimy tu o drużynach narodowych zarówno meskiej jak i kobiecej oraz młodzieżówki, chcą wspomóc kluby z niższych lig w swoim kraju. W swoim oświadczeniu stwierdzili, że mocno leży im na sercu amatorski futbol w Holandii, gdyż to on stanowi podstawę piłki nożnej.

Bank ING od ponad dziesięciu lat jest głównym sponsorem holenderskiej piłki nożnej i wspiera również ponad  500 stowarzyszeń amatorskich. ING nadal wspiera holenderski futbol, ​​nawet w tym trudnym czasie dla piłki nożnej i  wypełnia swoje obecne zobowiązania sponsorskie wobec wyżej wymienionych stowarzyszeń amatorskich.

Władze banku uważają, że ​​ważne jest wspieranie wszystkich klubów amatorskich poprzez wkład w pakiet pomocowy.

Źródło: KNVB

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.