fbpx

Prawobrzeże Świnoujście. Łukasz Kupczyk: Frycowe już mamy za sobą i z utęsknieniem czekamy na nowy sezon

Krótkiego podsumowania minionego sezonu w wykonaniu Prawobrzeża Świnoujście dokonał szkoleniowiec pierwszego zespołu Łukasz Kupczyk.

Podopieczni Łukasza Kupczyka zakończyli sezon 2019/2020 na 12 miejscu w tabeli rozgrywek klasy okręgowej grupa Szczecin I. Zespół Prawobrzeża wygrał baraże i dzięki temu „wskoczył” od razu z B-klasy do okręgówki.

Starcie z dużo bardziej doświadczonymi zespołami okazało się trudnym wyzwaniem. W piętnastu spotkaniach drużyna ze Świnoujścia aż dziewięciokrotnie schodziła boiska pokonana. W pozostałych sześciu meczach podopieczni trenera Kupczyka odnieśli cztery zwycięstwa i dwukrotnie zremisowali. Wiosną Prawobrzeże z pewnością czekałaby ciężka batalia o utrzymanie, mimo tego Łukasz Kupczyk żałuje, że nie doszło do rozegrania rundy wiosennej.

– Żałujemy bardzo, że epidemia pokrzyżowała plany rozegrania drugiej rundy. Po wygraniu baraży i przeskoczeniu z B-klasy do okręgówki, cel był jasny i przejrzysty – utrzymanie oraz przetarcie szlaków. Podczas pierwszej rundy zmagaliśmy się z wieloma problemami. Po pierwszym meczu wypadło nam ze składu trzech zawodników na dłuższy czas, a trzecim kolejnych czterech. Na tym poziomie wypadnięcie ze składu siedmiu zawodników to bardzo duży problem. Później nadeszła seria przegranych spotkań, podkreślę, że były to porażki minimalne i nie byliśmy gorsi od przeciwników – mówi trener Prawobrzeża.

Warto podkreślić, że drużyna znakomicie prezentowała się w Pucharze Polski. Wyeliminowaliśmy między innymi wicelidera 4 ligi Kluczevię Stargard w rzutach karnych. W kolejnej rundzie również z 4-ligowcem Iskerką Szczecin w regulaminowym czasie bezbramkowo zremisowaliśmy i ulegliśmy dopiero w rzutach karnych 2:4 – dodaje Łukasz Kupczyk.

Ciężko jest ocenić sezon na podstawie jednej rundy, ale jedno jest pewne,  frycowe już mamy za sobą i z utęsknieniem czekamy na nowy sezon – podsumowuje szkoleniowiec.

Zespół Prawobrzeża Świnoujście powrócił już do treningów. W chwili obecnej treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Jak zaznacza szkoleniowiec, zajęcia prowadzone są w formie gier wewnętrznych. Właściwy okres przygotowań ma się rozpocząć 10 czerwca. Działacze klubu zaplanowali już nawet mecze sparingowe, mając nadzieję, że już od połowy czerwca zostanie zniesiony zakaz rozgrywania spotkań kontrolnych.

Drużyna ze Świnoujścia sezon 2020/2021 przywita nowymi kompletami strojów. Zostały one ufundowane przez pana Sylwestra Kożyba, właściciela restauracji „Białe Żagle”. Należy dodać, że zostały one wykonane przez firmę KEEZA, partnera portalu Galaktyczny Futbol. Wszystko wskazuje na to, że Prawobrzeże Świnoujście i KEEZA w niedługim czasie podpiszą umowę o współpracy.

O przygotowaniach do nowego sezonu i nowinkach z klubu, będę informował na bieżąco.

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.