Premier League nie zwalnia tempa. Czas na piątą kolejkę w Viaplay!

Nie zdążyły jeszcze opaść emocje związane z weekendowymi meczami, a przed nami kolejna seria spotkań Premier League! Rozgrywki nabierają rozpędu, w piątej kolejce zobaczymy kilka arcyciekawych pojedynków.

Spore wyzwanie przed Polakami występującymi na angielskich boiskach, bowiem ich kluby zmierzą się z drużynami z czołówki. Zapraszamy na piątą kolejkę Premier League – wszystkie 380 meczów najlepszej ligi świata w sezonie 2022/2023 do zobaczenia tylko na platformie Viaplay!

Arsenal nie zwalnia tempa

„Kanonierzy” to jedyny zespół, który wywalczył do tej pory komplet 12 punktów. Na przerwanie tej passy liczą Matty Cash i Aston Villa. Tylko jedno zwycięstwo, trzy porażki i zaledwie 15. lokata w tabeli to z kolei bilans „The Villains”, jakże daleki od oczekiwań ich kibiców.

W minioną niedzielę Aston Villa minimalnie uległa West Hamowi 0:1, a dla „Młotów” to zwycięstwo miało kluczowe znaczenie. Siódmy zespół poprzedniego sezonu rozpoczął bowiem nowe rozgrywki od falstartu – pierwsze zdobyte punkty pozwoliły Łukaszowi Fabiańskiemu i kolegom na wydostanie się ze strefy spadkowej.

Kłopoty Bednarka

Niestety miejsce w wyjściowej jedenastce Southampton stracił Jan Bednarek. Przed sezonem Polak wydawał się być pewniakiem do gry, a pierwsze dwie kolejki tę sytuację potwierdziły. Niestety kolejne dwa mecze polski obrońca przesiedział na ławce rezerwowych, a duet stoperów Armel Bella-Kotchap – Mohhamed Salisu spisuje się na tyle przyzwoicie, że ciężko spodziewać się, aby sytuacja ta miała w najbliższym czasie ulec zmianie. I to nawet pomimo wyjazdowej porażki „Świętych” z Manchesterem United 0:1. W tej serii spotkań Southampton zagra ponownie na boisku rywali – londyńskiej Chelsea.

Szanse Klicha

Nowy trener Leeds Jesse Marsch konsekwentnie przygląda się Mateuszowi Klichowi, a co najważniejsze daje Polakowi szanse zademonstrowania umiejętności na boisku. Czasami jest to zaledwie kilka minut, a innym razem ponad pół godziny, tak jak w ostatnim, przegranym niestety 0:1 starciu z Brighton.

W tej kolejce przed Leeds teoretycznie łatwiejsze zadanie, gdyż zagra przed własną publicznością z Evertonem, który zgromadził do tej pory na swoim koncie zaledwie dwa punkty. Ewentualne zwycięstwo nad „The Toffees” pozwoli klubowi z Elland Road utrzymać pozycję w ścisłej czołówce ligowej tabeli.

Tygodniowy rozkład jazdy, czyli znakomici komentatorzy i eksperci, meczowe studio i Magazyn Premier League

O akcjach, kontrowersjach, oczarowaniach i rozczarowaniach, uczuciach kibiców i punktach w Fantasy eksperci dyskutować będą w Magazynie Premier League podsumowującym wydarzenia 5. serii spotkań w czwartek (01.09) o g.23:00. Zapraszamy do Viaplay!

Zestaw par 5. kolejki Premier League:

30.08 / g.20:30 / Crystal Palace – Brentford

Komentatorzy: Dawid Król i Paweł Grabowski

30.08 / g.20:30 / Fulham – Brighton

Komentatorzy: Mariusz Hawryszczuk i Maciej Łuczak

30.08. / g.20:45 / Southampton – Chelsea

Komentatorzy: Przemysław Pełka i Dawid Szymczak

30.08. / g.21:00 / Leeds – Everton

Komentatorzy: Kamil Kania i Radosław Przybysz

31.08 / g.20:30 / Bournemouth – Wolverhampton

Komentatorzy: Mateusz Juza i Piotr Majchrzak

31.08 / g.20:30 / Arsenal – Aston Villa

Komentatorzy: Szymon Ratajczak i Maciej Łuczak

31.08 / g.20:30 / Manchester City – Nottingham Forest

Komentatorzy: Mateusz Borek i Wojciech Piela

31.08 / g.20:45 / West Ham United – Tottenham

Komentatorzy: Piotr Domagała i Michał Borkowski

31.08. / g.21:00 / Liverpool – Newcastle (studio)

Komentatorzy: Adrian Olek i Dawid Szymczak

01.09 / g.21:00 / Leicester – Manchester United (studio)

Komentatorzy: Przemysław Pełka i Adam Targowski

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.