fbpx

Prezes Boniek twierdzi, że decyzje o rozgrywkach niższych lig nie leżą w gestii PZPN

Podczas dzisiejszej wymiany poglądów na Twitterze, prezes PZPN Zbigniew Boniek swierdził, że to wojewódzkie związki podejmują decyzje co do rozgrywek niższych lig piłkarskich.

Dzisiaj zapadła decyzja co do powrotu rozgrywek Ekstraklasy. Czytelników Galaktycznego interesują jednak z pewnością kwestie związane z ewentualnym zakończeniem sezonu w niższych ligach piłkarskich. Wokół tego tematu rodzi się coraz więcej kontrowersji.

Po wideokonferencji ze Zbigniewem Bońkiem, prezesi wojewódzkich ZPN-ów zgodnym chórem twierdzili, że decyzje zostaną podjęte i ogłoszone 11 maja. Paweł Wojtala (prezes Wielkopolskiego ZPN) i Zdzisław Łazarczyk (prezes Mazowieckiego ZPN) na łamach „Przeglądu Sportowego” opowiedzieli o najważniejszych ustaleniach spotkania ze Zbigniewm Bońkiem.

– Wygląda więc na to, że od IV ligi w dół nie będziemy kontynuować rozgrywek w tym sezonie – powiedział Zdzisław Łazarczyk.

– Ostateczną decyzję podejmie zarząd PZPN po wcześniejszej rekomendacji ze strony prezesów wojewódzkich związków – dodał.

– Mamy możliwość zakończenia sezonu teraz, bo wynika to z regulaminów. Rozegraliśmy przynajmniej 50 procent spotkań, a tyle wystarczy, by tabela liczyła się jako końcowa. Jeżeli jednak kilku kolegów prezesów proponuje inne rozwiązania, to mam nadzieję, że mimo wszystko dadzą się przekonać do koncepcji popartej przez większość. Być może faktycznie zrobimy głosowanie wewnątrz prezesów wojewódzkich ZPN? Po środowej wideokonferencji jestem pewny, że wypracujemy wspólne stanowisko w niższych ligach dla całej piłkarskiej Polski – podkreśla Paweł Wojtala.

Dziś, gdy na Twitterze przeczytałem wymianę zdań pomiędzy dziennikarzem „PS” Maciejem Wąsowskim (autor publikacji o wideokonferencji) a Zbigniewem Bońkiem, po raz kolejny słuchając prezesa PZPN, oniemiałem.

– Niższe ligi uzależnione od tego co będzie się działo wyżej. Decyzje w sprawie niższych lig będzie podejmował PZPN – powiedziała Pani Minister Dmowska-Andrzejuk – napisał Maciej Wąsowski.

– Wojewódzkie ZPN będą miały głosowanie wśród prezesów, żeby przed 11 maja przesłać oficjalne stanowisko do PZPN. Ostateczana decyzja należy do PZPN – dodał dziennikarz.

Prezes w odpowiedzi zaprzeczył, twierdząc, że decyzyjne w sprawach Niższych Lig są wojewódzkie związki.

– Głupoty…. Wojewódzkie ZPN prowadzą swoje rozgrywki i podejmują decyzje – napisał Boniek.

I tutaj nasuwają się pytania, które zadał również Maciej Wąsowski: Kto tu opowiada głupoty? Zbigniew Boniek czy prezesi ZPN? Ktoś tu chyba nie zna procedur, jak swierdził dziennikarz „Przeglądu Sportowego”.

Znam swoje miejsce w szeregu i nie uważam swojego portalu za opiniotwórczy, ale pozwoliłem sobie skomentować wpis Zbigniewa Bońka.

Panie Prezesie, to proszę się zdecydować co opowiadacie w mediach. Ustalcie jedną linię, bo dla Was to dwa-trzy zdania rzucone na wiatr, a dla osób ze środowiska Niższych Lig, to często kwestia przetrwania.

 

 

Życzeniem, nie tylko moim podejrzewam, jest  ucięcie spekulacji na temat możliwych wariantów zakończenia sezonu w niższych ligach piłkarskich. Nie rozumiem dlaczego musimy na podjęcie decyzji czekać aż do 11 maja. Czy coś się zmieni w ciągu trzech tygodni w kwestii pandemii koronawirusa? Śmiem wątpić.

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.