fbpx

Prezes Opolskiego ZPN: Jak najwięcej możliwości awansów z uwzględnieniem rozszerzania danych klas rozgrywkowych, ale bez spadków

Tomasz Grabowski, prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej, na łamach sportdziennik.com zabrał głos na temat dokończenia sezonu 2019/2020.

Szef Opolskiego ZPN przedstawił mi.in wariant jaki proponuje jego związek. Wskazał również co będzie największym wyzwaniem dla klubów w najbliższej przyszłości.

–  Zważywszy na obostrzenia wprowadzone przez organy państwa, nie sposób o środowiskowe konsultacje w formie bezpośredniej, a te przeprowadzane mailowo są suche i formalne. Zatem rozmawiamy raczej z członkami zarządu OZPN, mającymi kontakt z klubami – powiedział Grabowski, cytowny przez sportdziennik.com.

– Zastanawiamy się wspólnie, co by było w przypadku podjęcia decyzji o zakończeniu sezonu 2019/20. Nasz wariant jest jednoznaczny: jak najwięcej możliwości awansów z uwzględnieniem rozszerzania danych klas rozgrywkowych – czwartej, okręgowej, klas A i B, ale bez spadków, bo to byłoby podwójne karanie klubów, które nie miały możliwości wywalczenia wiosną utrzymania – podkreślił prezes Opolskiego ZPN.

– Wystartowanie w sierpniu z nowym sezonem jawi się dziś jako największe wyzwanie dla całego środowiska piłkarskiego – klubów, związków. Ktoś powie, że stracimy tylko 2-3 miesiące, ale ja uważam, że to sytuacja niczym po wojnie. Trzeba będzie układać wszystko od nowa. Ktoś powie – że przecież teraz rozgrywki są tylko zawieszone. A ja mówię, że to rodzi nowe możliwości, nowe zasady. Kto powstanie? Kto da radę się zorganizować? To będzie zupełnie nowe otwarcie i w tej nowej rzeczywistości gospodarczej i społecznej, musimy się nauczyć zupełnie inaczej funkcjonować – zaznaczył Tomasz Grabowski.

Źródło: sportdziennik.com

Całość rozmowy TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.