PZU Futbol Plus znów bije rekord – wyjątkowy turniej piłkarski w Warszawie

PZU Futbol Plus podsumowuje wyjątkowy rok na największym turnieju w historii projektu. Mnóstwo meczów i goli, rywalizacja fair play, spotkanie z „Turbokozakiem”, sztuczki iluzjonisty oraz animacje gier i zabaw – to wszystko towarzyszyło turniejowi, którego gospodarzem była warszawska akademia Futbolowa Banda.

Kumulacja pozytywnych piłkarskich emocji oraz atrakcji towarzyszących miała miejsce w miniony weekend w Hali Piłkarskiej na Bemowie. Wydarzenia boiskowe komentował Bartosz „Turbokozak” Ignacik, który jest ambasadorem projektu PZU Futbol Plus.

PZU Futbol Plus

W tym roku bijemy kolejny rekord. W turnieju uczestniczy trzynaście akademii z całej Polski. Na ośmiu boiskach swoje mecze rozgrywa ponad dwustu sześćdziesięciu zawodników z różnymi niepełnosprawnościami – mówi Łukasz Kacprzak, trener Futbolowej Bandy.

Specyfiką turniejów rozgrywanych w ramach projektu PZU Futbol Plus jest to, że zawodnicy łączeni są w drużyny z uwzględnieniem poziomu ich sprawności, dzięki czemu współzawodnictwo jest wyrównane i każdy może czuć się swobodnie oraz bezpiecznie podczas meczów.

PZU Futbol Plus

Drużyny występują w czterech kategoriach: F+0, F+1, F+3 i F+3, w których uwzględniamy wiek zawodników, poziom sprawności i siłę strzału. Wielkości boisk i bramek dostosowane są tak, aby rywalizacja była równa. Jednocześnie pada dużo goli, co cieszy wszystkich zawodników – dodał Michał Zieliński, koordynator projektu PZU Futbol Plus.

W turniejach uczestniczą drużyny z całej Polski, które przez cały rok regularnie trenują w swoich klubach i są zrzeszone w projekcie PZU Futbol Plus. Projekt dąży do tego, aby we wszystkich województwach powstawało coraz więcej drużyn piłki nożnej dla dzieci i młodzieży z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Wyjątkowość turniejów organizowanych przez projekt PZU Futbol Plus polega na tym, że wszyscy uczestnicy wygrywają. Drużyny otrzymują puchary, a każdy zawodnik medal i pamiątkę. W tym roku dodatkowo zawodnicy, którzy przyjechali do Warszawy, odwiedzili stadion Legii oraz uczestniczyli w lekcjach zorganizowanych przez Muzeum Narodowe.

PZU Futbol Plus

Bardzo lubię przyjeżdżać na te turnieje. Lubię uczestniczyć w meczach, gdzie jest mnóstwo goli, wspaniała atmosfera. Lubię patrzeć na uśmiechnięte budzie dzieciaków, którym piłka nożna sprawia dużo frajdy. Widzę w tym projekcie ten duży plus, bo to ten projekt to jest coś więcej niż tylko piłka nożna – przekazał Bartosz Ignacik, dziennikarz Canal Plus i jednocześnie ambasador projektu PZU Futbol Plus. Cieszę się, że projekt się rozwija. Mam nadzieję, że dzięki kampanii społecznej, w której uczestniczę, tych drużyn, zawodników i turniejów w całej Polsce będzie coraz więcej i więcej. Kampania właśnie ruszyła i trwać będzie do Bożego Narodzenia. Polecam śledzić telewizję, Internet i radio. No i oczywiście zachęcam kluby i trenerów – dołączajcie do tego wspaniałego projektu. Czekamy na Was! – dodaje popularny „Turbokozak”.

PZU Futbol Plus

Do Warszawy przyjechali zawodnicy z dwunastu akademii z całej Polski: Akademia GOKiS Kąty Wrocławskie, TMN Drużyna Marzeń Gdańsk, Gryf Toruń, Wisła „Sprytne Zbóje” Czarny Dunajec, Mini Lwy Białystok, Klimontowianka Klimontów, Dynamit Ełk, Akademia Royal Bydgoszcz, Strefa Futbolu Olsztyn oraz Akademia Fun Football, która ma swoje drużyny w Zamościu i Biłgoraju. Obecni byli również przedstawiciele klubów Ekstraklasy i I ligi – Radomiak Futbol Plus oraz Wisła Płock. Całość dopełniali zawodnicy Futbolowej Bandy z Warszawy.

PZU Futbol Plus

To jest nasz pierwszy wyjazd na turniej. Dzieciaki wspaniale się bawią. Rodzice są zadowoleni z tego, że ich dzieci mogą regularnie trenować piłkę nożną. Dziś nam towarzyszą i dopingują naszą drużynę. Atmosfera jest wspaniała – fajnie, że jest strefa animacji, a iluzjonista robi ciekawe sztuczki. Super sprawą jest to, że każdy wróci do domu jako zwycięzca z medalem. Każdy uczestnik turnieju miał okazję na wyjątkową pamiątkę, jaką jest filmik z fotobudki 360 stopni. W przyszłym roku mu organizujemy turniej w Toruniu, na który zapraszam drużyny z całej Polski – informuje Przemysław Goc, trener Gryfa Toruń.

PZU Futbol Plus

Podsumowujemy rok rekordowym turniejem i patrzymy w przyszłość. Właśnie ruszyła kampania społeczna. Jesteśmy dumni z tego, że mamy w składzie takiego zawodnika, jak Bartek Ignacik. „Turbokozak” zaangażował się bardzo w nasz projekt i oprócz tego, że z pasją uczestniczy w turniejach, to wziął udział w nagraniach spotów. Materiały będą emitowane w ogólnopolskich mediach oraz w Internecie. W minionym roku przybyło ponad dwadzieścia drużyn piłkarskich, w których trenują dzieciaki z różnymi niepełnosprawnościami. Wiem, że może ich być o wiele więcej – mam nadzieję, że dzięki kampanii informacja o naszym projekcie dotrze do jeszcze większej liczby klubów, trenerów, rodziców i do nowych zawodników. Zapraszamy nowe drużyny do PZU Futbol Plus – podsumowuje Michał Zieliński.

PZU Futbol Plus

Nowe kluby i akademie mogą dowiedzieć się o projekcie i przystąpić do niego poprzez nową stronę internetową: www.futbolplus.org

Sponsor tytularny projektu Futbol Plus: PZU
Oficjalni partnerzy projektu: KGHM Polska Miedź oraz Valores
Turniej współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Fotografie: Marcin Szymczyk
Relacja video do pobrania: https://drive.google.com/drive/folders/1vK_geibYAYPTjJQWCiGYGVJU2RINylKh?usp=sharing

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.