Wisła Kraków prowadzi rozmowy hiszpańskim trenerem. Jako zawodnik występował w Atletico Madryt

Według informacji podanych przez Bartosza Karcza z „Gazety Krakowskiej” Wisła Kraków prowadzi rozmowy z Jose Francisco Moliną. Hiszpan był w przeszłości bramkarzem m.in. Atletico Madryt.

Jose Francisco Molina Jimenez przez lata występował jako golkiper w hiszpańskich klubach takich jak Villarreal, Atletico Madryt, Deportivo La Coruna czy Levante. 53-latek Molina ma na koncie również dziesięć występów w pierwszej reprezentacji Hiszpanii.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej pracował w Villarrealu. Od drużyny C doszedł aż do pierwszego zespołu w sezonie 2011/2012. Później trafił do drugiej drużyny Getafe, by następnie zdecydować się na egzotyczny wyjazd do Hongkongu, gdzie prowadził zespół Kitchee Sports Club. Stamtąd przeniósł się do Indii, gdzie pracował w ATK FC Kalkuta. Z kolei w latach 2017-2018 prowadził meksykański Club Atletico de San Luis. W 2018 roku został dyrektorem reprezentacji Hiszpanii. Pracę w tej roli zakończył 31 grudnia 2022 roku.

– Czy dla Wisły taki wybór byłby dobrą opcją? Nie mamy pojęcia, jak wygląda trenerski warsztat Jose Moliny. Wiemy natomiast, że zatrudnienie trenera z zagranicy w sytuacji, w jakiej Wisła jest w tabeli, gdy taki szkoleniowiec musiałby się uczyć nie tylko nowej drużyny, ale i specyfiki ligi i jednocześnie regularnie punktować, byłoby krokiem mocno ryzykownym. W ostatnich latach trudno też szukać u nas klubu, który wywalczyłby awans do ekstraklasy z zagranicznym trenerem z dalekiego kraju na ławce… – pisze Bartosz Karcz z „Gazety Krakowskiej”.

Po dymisji Radosława Sobolewskiego tymczasowym szkoleniowcem Wisły Kraków został Mariusz Jop. Oprócz Moliny w gronie potencjalnych kandydatów do objęcia zespołu „Białej Gwiazdy” wymienia się takie nazwiska jak Maciej Skorża, Marek Papszun, Adam Nawałka, Marcin Brosz, Kazimierz Moskal czy Ryszard Tarasiewicz.

Wisła Kraków po rozegraniu 17 spotkań z dorobkiem 25 punktów zajmuje 8. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi.

Źródło: własne, Gazeta Krakowska

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.