fbpx

Ranking popularności „Galaktycznych” klubów, część druga.

Dzisiejszy odcinek cyklu „Ranking popularności klubów” poświęcam po raz drugi zespołom, które najdłużej i najintensywniej współpracują ze mną czy to wcześniej na portalu Futbol.pl czy obecnie na Galaktycznym. 

W zestawieniu wziąłem pod lupę tym razem twitterowe konta „galaktycznej dwudziestki”. Dla przypomnienia podam jakie kluby wzięły udział w tej zabawie, jeśli chodzi o popularność na facebooku.

III liga: NKP Podhale Nowy Targ, Unia Janikowo, LZS Starowice

IV liga: Unia Tarnów, Unia Swarzędz, Lubuszanin Trzcianka

Klasa okręgowa: KS UM Krynki, Unia Ciechanowiec, Okęcie Warszawa, GKS Lechita Kłecko, Sparta Kazimierza Wielka

A-klasa: Tempo Paniówki, Zagłębiak Tucznawa, Pasja Kleosin, MKS Szczawno-Zdrój

B-klasa: LKS Leńcze, Naprzód Świbie, Strzelec Chroberz, Madziar Nieporęt, City Wilanów

Te same zespoły sprawdziłem pod kątem obecności na Twitterze. Z doświadczenia wiem, że większość klubów z niższych lig raczej nie kwapi się do zakładania konta na „tłiterku”. Są jednak takie, które przywiązuję do niego wielką wagę. Co zresztą widać będzie po wynikach mojego zestawienia. Kolejność w rankingu Twittera bardzo różni się od tej, w której brałem pod uwagę profile na facebooku.

Dla przykładu – Unia Tarnów, która okazała się bezapelacyjnym zwycięzcą „facebookowego” odcinka, w dzisiejszym rankingu zajęła dopiero 16. miejsce. Unia Janikowo, druga na „fejsie”, tutaj uplasowała się na pozycji czternastej. Natomiast trzecia w poprzednim zestawieniu Unia Swarzędz znajduje się na pozycji szóstej, jeśli chodzi o Twitter.

Miejsca 3-4 zajęły NKP Podhale Nowy Targ oraz A-klasowy Zagłębiak Tucznawa, których konta obserwuje po 361 osób.

Drugie miejsce zajęło Okęcie Warszawa, zmierzające do przekroczenia granicy 1000 „followersów”. Obecnie konto „Lotników” obserwuje 916 sympatyków.

Kto zdobył tytuł mistrzowski w rankingu??? Jak przystało na królów Twittera, przypadł on Naprzodowi Świbie. Konto tego klubu obserwuje 5647 osób, a z pewnością w niedługim czasie, zostanie osiągnięta granica sześciu tysięcy. Na Twitterze rządzi Naprzód Świbie!!!

Ranking „Galaktycznych” klubów pod względem liczby osób obserwujących konto na Twitterze. Stan na dzień 18.03.2020.

[ninja_tables id=”2880″]

 

Grzegorz Sawicki

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.