fbpx

Rankingi popularności klubów na Facebooku. Dolnośląska IV liga

Otrzymuję pytania od czytelników o cykl „Rankingi popularności klubów na Facebooku”. Cieszył się on niemałym zainteresowaniem, ale zawiesiłem go z różnych powodów. Teraz na prośbę wielu kibiców, mimo braku czasu, postanowiłem reaktywować cykl. Dziś prezentuję zestawienie profili klubów z IV ligi dolnośląskiej.

Wielką pomoc w stworzeniu tego i kilku kolejnych zestawień z województwa dolnośląskiego okazał mi Paweł Danielak, były prezes MKS-u Szczawno-Zdrój. Zadał on w imieniu Galaktycznego Futbolu kilka pytań działaczom czołowych klubów rankingu. Odpowiedział przedstawiciel Piasta Nowa Ruda.

Zasady rankingów popularności w sezonie 2023/2024:

  1. O kolejności miejsc decyduje liczba osób obserwujących klubowy fanpage na Facebooku.
  2. Drużyny rezerw klubowych występujące w danej lidze nie będą uwzględniane w rankingu.
  3. Klubowe profile nieaktywne od co najmniej 6 miesięcy nie będą brane pod uwagę.
  4. Rankingi to tylko forma zabawy i w tej kategorii należy je traktować.

Rankingi popularności klubów na Facebooku. Dolnośląska IV liga (stan na 21.07.2023)

MiejsceKlubLiczba obserwujących klubowy profil
1.MKS Polonia-Stal Świdnica6700
2.Piast Żmigród6300
3.KS Piast Nowa Ruda5000
4.Łużyce Lubań4800
5.Lechia Dzierżoniów4600
6.Moto Jelcz Oława4100
7.LKS Barycz Sułów3400
8.Górnik Nowe Miasto Wałbrzych3200
9.BKS Bobrzanie Bolesławiec3000
Prochowiczanka Prochowice3000
11.KS Zenit Międzybórz2800
12.Górnik Złotoryja2400
13.KS Łomnica 2300
14.Polonia Środa Śląska2200
15.KP Słowianin Wolibórz2000
16.LKS Iskra Księginice1600

***

  1. Wasz klub zajmuje czołowe miejsce w rankingu popularności kont klubowych na Facebooku w A- klasie grupa Wałbrzych I. Co stoi za tym sukcesem?
  2. Czy oprócz Facebooka, klub prowadzi jeszcze inne media społecznościowe (Instagram, Twitter, strona internetowa, YouTube, Tik Tok, inne)?
  3. Kto w klubie zajmuje się obsługą mediów społecznościowych? Czy są to pracownicy klubu, działacze, fani, a może wykwalifikowana firma od social mediów?
  4. Czy popularność konta Facebookowego przekłada się w jakimś stopniu na frekwencję kibiców podczas meczów drużyny?
  5. Czy klub prowadzi na Facebooku konkursy dla swoich kibiców?
  6. Czy popularność konta Facebookowego ma istotny wpływ na promocję klubu podczas rozmów z potencjalnymi sponsorami?

Piast Nowa Ruda:

Cześć, dzięki za docenienie. U nas w klubie wygląda to następująco: jeśli chodzi o social media to tym zajmuję się ja Rafał Bolisęga, kiedyś jako zawodnik klubu, a teraz jako wiceprezes.

Zakładałem stronę internetową, zacząłem się zajmować Facebookiem i dodatkowo założyłem Instagram. Naszą mocą z pewnością są grafiki, jakie wrzucamy na nasz fanpage i to z kolei robi były zawodnik Bartek Marzec. Wszystkie grafiki są jego autorstwa. Ważne jest to, aby w media wrzucać informacje cały czas. Nie raz na jakiś czas. Kibice oczekują tego, że będą informowani o tym co się dzieje w klubie. Integrują się z klubem, doceniają to, że są informowani. Dotyczy to 4 ligi, grup młodzieżowych, ale też innych naszych sekcji. Nie można skupiać się tylko np. na seniorach.

Dobra oprawa marketingowa, graficzna i prawdziwa informacja przyciąga na trybuny kibiców, co się przekłada na sprzedaż biletów. Robiliśmy kiedyś porównanie. Nie zapowiadaliśmy meczu, nie robiliśmy kampanii informacyjnej i przyszło 200 osób. Natomiast, gdy mocno informowaliśmy o meczu, były zapowiedzi, grafiki, to przyszło blisko 600 osób.

To wszystko przekłada się na rozmowy ze sponsorami. Takie kluby 4-ligowe nie mogą zbytnio zagwarantować i poprawić sprzedaży produktów dużym firmom, ponieważ to nie jest Liga Mistrzów. Wiele firm za to chce być widocznym w społeczeństwie lokalnym i pokazać, że wspierają lokalne inicjatywy.

***************************************

Zachęcam do przesyłania propozycji lig, których rankingi chcielibyście, abym opublikował. Od 4 ligi do Klasy C. Kontakt ze mną na FB, Twitterze, WhatsApp, jak również mailowo.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.