fbpx

Rankingi popularności klubów na Facebooku. Klasa A Wałbrzych III

Kolejne zestawienie w reaktywowanym cyklu „Rankingi popularności klubów na Facebooku”. Czas na trzecią grupę wałbrzyskiej Klasy A.

Wielką pomoc w stworzeniu tego i kilku innych zestawień z województwa dolnośląskiego okazał mi Paweł Danielak, były prezes MKS-u Szczawno-Zdrój. Zadał on w imieniu Galaktycznego Futbolu kilka pytań działaczom czołowych klubów rankingu. Odpowiedziały Kryształ Stronie Śląskie oraz KS Zjednoczeni Ścinawka Średnia.

Zasady rankingów popularności w sezonie 2023/2024:

  1. O kolejności miejsc decyduje liczba osób obserwujących klubowy fanpage na Facebooku.
  2. Drużyny rezerw klubowych występujące w danej lidze nie będą uwzględniane w rankingu.
  3. Klubowe profile nieaktywne od co najmniej 6 miesięcy nie będą brane pod uwagę.
  4. Rankingi to tylko forma zabawy i w tej kategorii należy je traktować.

Rankingi popularności klubowych profili na Facebooku. Klasa A Wałbrzych III. Stan na 25.07.2023

MiejsceKlubLiczba obserwujących klubowy profil
1.Kryształ Stronie Śląskie2200
2.KS Zjednoczeni Ścinawka Średnia2000
3.ZKS Włókniarz Kudowa-Zdrój1700
GLKS Orlęta Krosnowice1700
Unia Bardo1700
6.Unia Złoty Stok1600
Trojan Lądek-Zdrój1600
8.MKS Pogoń Duszniki-Zdrój1300
LZS Śnieżnik Domaszków1300
10.TKS Hutnik Szczytna1100
MLKS Sudety Międzylesie1100
12.MLKS Radków1000
LKS Iskra Jaszkowa1000
14.KS Polanica-Zdrój978
15.Łomniczanka Stara Łomnica901
16.ATS Wojbórz850
  1. Wasz klub zajmuje czołowe miejsce w rankingu popularności kont klubowych na Facebooku w A- klasie grupa Wałbrzych I. Co stoi za tym sukcesem?
  2. Czy oprócz Facebooka, klub prowadzi jeszcze inne media społecznościowe (Instagram, Twitter, strona internetowa, YouTube, Tik Tok, inne)?
  3. Kto w klubie zajmuje się obsługą mediów społecznościowych? Czy są to pracownicy klubu, działacze, fani, a może wykwalifikowana firma od social mediów?
  4. Czy popularność konta facebookowego przekłada się w jakimś stopniu na frekwencję kibiców podczas meczów drużyny?
  5. Czy klub prowadzi na Facebooku konkursy dla swoich kibiców?
  6. Czy popularność konta facebookowego ma istotny wpływ na promocję klubu podczas rozmów z potencjalnymi sponsorami?

Kryształ Stronie Śląskie:

Na chwilę obecną jedynym i głównym kontem na portalach jest Facebook.

Obsługą FB zajmują się osoby z bezpośredniego otoczenia naszego klubu, działacze, zawodnicy i kibice, osoby oddane klubowi.

Z pewnością popularność klubu przekłada się na liczebność kibiców. Podczas meczów jest to widoczne.

Oczywiście, na koncie klubowym są prowadzone konkursy dla fanów, sympatyków. W miarę
możliwości wspieramy również akcje charytatywne z naszego rejonu.

Popularność strony na FB ma odzwierciedlenie u sponsorów, każdorazowo starym się utrzymać i przypomnieć fanom o ich wkładzie. Mamy nadzieję, że na przyszłość również to się nie zmieni celem utrzymania dotychczasowych i pozyskania nowych sponsorów.

KS Zjednoczeni Ścinawka Średnia:

Początki naszej działalności w internecie sięgają roku 2008. Pierwsze kroki stawialiśmy w serwisie futbolowo.pl. To tam powstała nasza strona internetowa, na której pierwszy post pojawił się dokładnie 19 listopada 2008 roku. Strona internetowa naszego klubu
www.kszjednoczeni.futbolowo.pl działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Początkowo opierała się ona o serwisie Futbolowo 1.0, a po sezonie ligowym 13/14 przenieśliśmy się na Futbolowo 2.0 (lipiec 2014) i tam jesteśmy do dziś i zapewne będziemy jeszcze sporo czasu.

W międzyczasie próbowaliśmy podejmować działania na kilku frontach, jeżeli chodzi o social media. Początki, które przychodzą mi teraz na myśl, to na pewno serwis naszaklasa.pl, na której prowadziliśmy m.in. klasyfikację strzelców ligi okręgowej juniorów starszych w sezonie 09/10 i z tego co pamiętam wyszło to naprawdę fajnie, a pliki z klasyfikacją posiadamy do tej pory w klubowym archiwum.

Do tego mieliśmy jeszcze próbę stworzenia konta na youtube.pl. Niestety poza kilkoma filmikami z bramkami z meczów ligowych nie udało nam się tego w jakiś większy sposób rozwinąć.

Zdecydowanie największy sukces odnieśliśmy na Facebooku. To tutaj dotarliśmy do szerszej widowni i nasze zasięgi stały się naprawdę fajne. Początki na tej platformie sięgają roku 2011. Z tego co pamiętam pierwsze kroki na FB to głównie udostępnianie postów ze strony klubowej. Początkowo zainteresowanie nie było zbyt duże i grono odbiorców ograniczało się do lokalnej społeczności i zawodników klubu. Nasz profil duży skok
jakościowy zanotował na przełomie sezonu 17/18. Wtedy to na ligowe boiska powróciła nasza drużyna seniorów, co zdecydowanie rozkręciło ruch na profilu. Od tamtej pory trzymamy pewien poziom i staramy się z niego nie schodzić. Nasze wyniki w internecie na przestrzeni ostatnich dwóch lat znacząco poprawiła też prowadzona przez nas klasyfikacja strzelców A-klasy gr.III.

Odpowiadając na pytanie kto prowadzi obecnie naszą stronę i fanpage – jest to nieprzerwanie od 15 lat ta sama osoba, czyli Dawid Ziental. W klubie od najmłodszych lat pełniłem już wszystkie funkcje, a niektóre sprawuję w dalszym ciągu – od zawodnika trampkarzy, przez kierownika seniorów, trenera grup młodzieżowych, zawodnika juniorów, seniorów, działacza po wiceprezesa. Wszystkie te funkcje dzieliłem zawsze z funkcją administratora i głównego redaktora naszych profili. Przez lata pracy nad stroną internetową pojawiło się przynajmniej kilkanaście osób, które pomagały mi w większym i
mniejszym stopniu.

Niestety, ze smutkiem muszę stwierdzić, że pomoc była raczej doraźna i chociaż może zabrzmi to nieskromnie, ale gdybym ja miał taki zapał to po roku działalności już nic by z tego nie było. Mimo wszystko przejaw każdej pomocy naprawdę doceniam i serdecznie za nią dziękuję.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.