fbpx

Liga ruszyła. 102 tysiące kibiców na meczach pierwszej kolejki PKO BP Ekstraklasy

W inauguracyjnej serii spotkań PKO Bank Polski Ekstraklasy na meczach pojawiło się aż 102 050 kibiców.

Najwięcej widzów obserwowało mecz Legia Warszawa – ŁKS Łódź. Spotkanie wygrane przez gospodarzy ze stadionu przy ul. Łazienkowskiej oglądało 26 584 kibiców.

Na frekwencyjnym podium w pierwszej kolejce znalazły się także mecze w Łodzi i Zabrzu. Drużyny Widzewa i Puszczy dopingowało na żywo 17 098 kibiców, a rywalizację Górnika z Radomiakiem niewiele mniej – bo aż 16 543 osoby. Wysoko uplasowała się również frekwencja na meczu Korona Kielce – Śląsk Wrocław. W poniedziałkowy wieczór w stolicy województwa świętokrzyskiego na stadionie pojawiło się 12266 fanów.

– To nie przypadek, że ponad sto tysięcy kibiców obserwowało z trybun mecze inauguracyjnej kolejki 90. sezonu naszej ligi. Stoi za tym ogrom pracy w przygotowanie inauguracji rozgrywek po stronie klubów, za który serdecznie dziękuję. Szczególne podziękowania kieruję do specjalistów od marketingu i ticketingu, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, że bez nich ten wyczyn byłby trudny do osiągnięcia. To był naprawdę dobry weekend dla naszej ligowej piłki, także w wymiarze sportowym. W dziewięciu meczach obserwowaliśmy wiele emocjonujących zwrotów akcji i padło sporo goli, także tych o niezwykłej urodzie. Brawa dla wszystkich obecnych kibiców, bowiem ich obecność na stadionach z pewnością wpłynęła na bardzo pozytywny odbiór pierwszej serii spotkań – powiedział Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy SA.

Efektem dużej liczby kibiców zebranych na stadionach Ekstraklasy jest również wysoka średnia widzów w 1. kolejce. 11 339 tysięcy widzów – to jednocześnie najwyższa średnia frekwencja pośród wszystkich inaugurujących sezon kolejek w całym XXI wieku.

– Bardzo nas cieszy utrzymujący się wzrostowy trend frekwencji na meczach PKO Bank Polski Ekstraklasy. W tym sezonie naszym celem jest przebicie bariery 3 mln kibiców obecnych na meczach ligowych. W poprzednich rozgrywkach zabrakło do tego wyniku niewiele. W tym roku na naszą korzyść zapracuje też fakt, że już w 3. kolejce będziemy otwierać kolejny nowy stadion w naszej lidze i Radomiak Radom będzie występował na nowoczesnym obiekcie. To zawsze dodatkowa motywacja dla kibiców do przychodzenia na stadiony – dodał Marcin Animucki.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.