Reprezentacja Polski Osób Niesłyszących mężczyzn po porażce z Hiszpanią nie wychodzi z grupy na ME w futsalu. „Sami sobie utrudniliśmy wykonanie planu”

W niedzielnym spotkaniu mistrzostw Europy Osób Niesłyszących, reprezentacja Polski mężczyzn przegrała 0:6 z obrońcą tytułu Hiszpanią. Po zakończeniu meczu niepocieszony był trener naszego zespołu Piotr Ożóg.

Do niedzielnego pojedynku Polacy przystępowali „na musiku” po porażce 4:10 z Danią. Tylko zwycięstwo w meczu z faworyzowaną Hiszpanią, przedłużało szanse naszej reprezentacji na awans z grupy. Niestety, aktualni mistrzowie Europy pokonali biało-czerwonych 6:0. Wynik nie odzwierciedla w pełni tego co działo się na parkiecie, gdyż Polacy marnowali kilka bardzo dogodnych sytuacji do strzelenia goli.

Piotr Ożóg w pomeczowej rozmowie z Galaktycznym Futbolem podkreślał, że jego zespół sam sobie utrudnił wykonanie planu minimum, którym było wyjście z grupy.

– Przegrywamy drugi mecz w grupie z Hiszpanią. Wiedzieliśmy jak mocni są nasi rywale, w końcu to mistrzowie Europy z 2018 roku i mistrzowie świata z 2019 roku. Przyjechali bronić tytułu i są na to przygotowani. Żeby myśleć o awansie do ćwierćfinału musieliśmy ten mecz wygrać dlatego, że Czesi zremisowali z Duńczykami, co znacznie utrudniło nam wyjście z grupy. Niestety, ale sami sobie ten plan utrudniliśmy – powiedział selekcjoner.

– Co do meczu, to uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie mimo wysokiej porażki. Obiliśmy trzy razy słupek i dwa razy poprzeczkę w drugiej połowie. Do przerwy przegrywaliśmy 0:2 i w drugiej odsłonie musieliśmy się otworzyć, co jest rzeczą normalną – dodał szkoleniowiec.

– Brakło nam szczęścia pod bramką Hiszpanii, gdyż mogliśmy się pokusić o 2-3 bramki. Natomiast wcale nie musieliśmy stracić aż sześciu. Dodam, że wpadły dwie samobójcze bramki – zaznaczył opiekun polskiego zespołu.

– Naszym celem od samego początku było powtórzenie wyniku sprzed 4 lat, kiedy zajęliśmy 6. miejsce na ME w Finlandii. Niestety turniej w Montesilvano zaczęliśmy źle i pozostaje nam walczyć o miejsca 9-16. W grupie gramy jeszcze z Czechami – jutro o 15.30. Szkoda chłopaków, bo nie wyszedł im pierwszy mecz z Danią, który w dużej mierze zdecydował o układzie w tabeli…. Jednak podnosimy głowy do góry i walczymy o jak najlepsze miejsce na Mistrzostwach Europy. Dziękujemy Prawdziwym kibicom z polski za wsparcie – zakończył Piotr Ożóg.

Tabela grupy C mistrzostw Europy Osób Niesłyszących (mężczyźni)

  1. Hiszpania 6 pkt, bramki 11-4
  2. Dania 4 pkt, bramki 14-8
  3. Czechy 1 pkt, bramki 8-9
  4. Polska 0 pkt, bramki 4-16

Mecz reprezentacji Polski z Czechami rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 15:30. Link do transmisji TUTAJ

Wyniki i terminarz mistrzostw Europy Osób Niesłyszących w futsalu w Montesilvano TUTAJ

Zachęcam do wsparcia Reprezentacja Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej. Można to zrobić wpłacając symboliczną złotówkę na internetowej zrzutce.  ZRZUTKA (link)

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.