Reprezentacja Polski U19. Selekcjoner Wojciech Kobeszko ogłosił powołania na turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 19 Wojciech Kobeszko ogłosił listę zawodników powołanych na turniej I rundy kwalifikacji do mistrzostw Europy.

Reprezentacja Polski U19 w październiku rozpocznie eliminacje mistrzostw Europy. Rywalami drużyny prowadzonej przez Wojciecha Kobeszkę będą Macedonia Północna (11.10), Kazachstan (14.10) oraz Niemcy (17.10). Turniej zostanie rozegrany w Polsce, a młodych piłkarzy gościć będą Bydgoszcz, Toruń i Inowrocław. 

Wojciech Kobeszko

Wojicech Kobeszko ogłosił kadrę na najbliższe zgrupowanie. Wśród powołanych nie zabrakło Dawida Drachala, który ostatnio zdobył hat-tricka w meczu PKO BP Ekstraklasy z Ruchem Chorzów. Na liście jest także bramkarz Marcel Mendes-Dudziński, niedawno zgłoszony przez Benfikę do rozgrywek Ligi Mistrzów. Zobaczymy także takich zawodników jak Michał Rosiak z Arsenalu, Dariusz Stalmach z Milanu oraz Tommaso Guercio z Interu.

Reprezentacja Polski U19. Lista powołanych zawodników: 

Bramkarze: Marcel Mendes-Dudziński (Benfica), Antoni Mikułko (Lechia Gdańsk), Jakub Rajczykowski (Skra Częstochowa)
Obrońcy: 
Tommaso Guercio (Inter), Dominik Kobus (Jagiellonia Białystok), Jakub Lewicki (Jagiellonia Białystok), Filip Luberecki (Motor Lublin), Levis Pitan (Sheffield United), Jan Ziółkowski (Legia Warszawa)
Pomocnicy:
 Norbert Barczak (Górnik Zabrze), Szymon Bartlewicz (Chrobry Głogów), Maksymilian Dziuba (Lech Poznań), Dawid Drachal (Raków Częstochowa), Marcel Kalemba (Mainz), Michał Rosiak (Arsenal), Dariusz Stalmach (AC Milan), Kacper Terlecki (Zagłębie Lubin), Dawid Tkacz (Widzew Łódź)
Napastnicy:
 Mateusz Kowalski (Parma), Junior Nsangou (Blackburn), Kacper Śmiglewski (Cracovia)

Do kolejnej rundy eliminacji awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z trzynastu grup oraz jedna ekipa z klasyfikacji trzecich miejsc. Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w 2024 roku w Irlandii Północnej.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.