Rezerwy Lecha Poznań z wielkimi szansami na baraże o awans do Fortuna 1 Ligi

Awans drugiego zespołu Lecha Poznań do Fortuna 1. Ligi jest jak najbardziej realny. Rezerwy utrzymują się w czołówce eWinner II ligi i wciąż mają szansę na występ w barażach.

Możliwość gry rezerw na drugim poziomie rozgrywkowym nie jest nowością w skali Europy. Takie rozwiązanie od wielu lat funkcjonuje m.in. w Hiszpanii i Holandii. W Polsce natomiast przez wiele lat obowiązywał przepis, w myśl którego rezerwy mogły występować maksymalnie dwa poziomy niżej. 

Obecnie awans rezerw Lecha do Fortuna 1 Ligi jest możliwy dzięki zmianom PZPN-u sprzed dwóch lat, zmniejszającym bufor między drużynami jednego klubu do jednej poziomu rozgrywkowego.

Rezerwy „Kolejorza” zajmują aktualnie 7. miejsce w tabeli eWinner II ligi. Na wysoką pozycję Lecha wpływ miała świetna jesień, kiedy to zespół nie przegrał aż 11 meczów z rzędu. Druga drużyna Lecha ma na koncie 48 punktów ze stratą jednego „oczka” do zajmującej szóstą lokatę (gwarantującą grę w barażach) Raduni Stężyca. Po ostatnim weekendzie drugi zespół Kolejorza wypadł z miejsc premiowanych barażami, bo przegrał na wyjeździe z Wigrami Suwałki 0:2.

Patrząc na naszą sytuację, wszystko wskazuje na to, że jeśli utrzymamy dyspozycję, to będziemy na miejscu barażowym. I z szóstego miejsca można awansować o ligę wyżej, co pokazują przypadki Górnika Łęczna i Skry Częstochowa. Droga do baraży jest jednak jeszcze długa. Do zdobycia jest jeszcze 18 punktów. Na pewno deklarujemy walkę o awans i zobaczymy, co się wydarzy – mówił już trzy tygodnie temu dyrektor sportowy Akademii Lecha Poznań Marcin Wróbel.

Po awansie do 2. ligi powiedzieliśmy sobie, że nie chcemy na tym poprzestać. Obie ligi są centralne, więc pod tym względem niewiele się zmieni. Trzeba będzie udoskonalić kilka rzeczy pod kątem wymogów licencyjnych, natomiast cały obszar we Wronkach jest modernizowany tak, żeby spełniał wymogi pierwszoligowe. W razie czego będziemy starać się o licencję warunkową, Pod względem stadionu i tak jesteśmy zabezpieczeni, bo zawsze można grać przy Bułgarskiej. Będziemy analizować, czy mecze 1. ligi może też warto rozgrywać w Poznaniu, chociaż wolimy wykorzystać do tego Wronki – podkreślał dyrektor.

Drugi zespół Lecha rozegra jeszcze dwa spotkanie w zasadniczej części sezonu. 15 maja podopieczni podejmie we Wronkach zdegradowany do III ligi Sokół Ostróda. Natomiast 22 maja rezerwy „Kolejorza” czeka wyjazd do Rzeszowa na spotkanie ze Stalą, która już jakiś czas temu zapewniła sobie awans do Fortuna 1 Ligi.

Mecze Lecha II i Radunii w końcówce eWinner 2. Ligi:

33. kolejka
Motor Lublin – Radunia Stężyca (sobota, 14 maja, godzina 17:00)
Lech II Poznań – Sokół Ostróda (niedziele, 15 maja, godzina 16:00)

34. kolejka
Stal Rzeszów – Lech II Poznań (niedziela, 22 maja, godzina 12:30)
Radunia Stężyca – GKS Bełchatów 3:0 (walkower)

Fot. Przemysław Szyszka


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.