Rezerwy Zagłębia Lubin z Pucharem Polski Podokręgu Legnica

W sobotę rozegrany został finał Pucharu Polski Podokręgu Legnica. Naprzeciw siebie stanęły drużyny KGHM Zagłębia II oraz Orkana Szczedrzykowice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem (3:0) rezerw ekstraklasowego klubu.

Faworytem sobotniego finału były trzecioligowe rezerwy Zagłębia Lubin. Już od pierwszej minuty spotkania uwidoczniła się przewaga lubińskiego zespołu. IV-ligowy Orkan ograniczył się do defensywy. Wynik spotkania został ustalony jeszcze przed przerwą. Gospodarze strzelili trzy gole i całkowicie zdominowali rywala.

Po przerwie napór Zagłębia wciąż nie ustawał. Lubinianie mieli kilka okazji do podwyższenia rezultatu. Gospodarze atakowali, jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie. KGHM Zagłębie II wygrało Puchar Polski na szczeblu podokręgu Legnica, dzięki czemu w przyszłej edycji będzie mogło zaprezentować swoje umiejętności na szczeblu centralnym.

Zdecydowanie byliśmy faworytem tego spotkania i bez wątpienia wynik, który uzyskaliśmy, czyli 3:0, w pełni te oczekiwania przedmeczowe odzwierciedla. Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, który stwarzał o wiele więcej dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była naprawdę bardzo dobra, udało się nam zdobyć trzy bramki, stawiając rywali w bardzo trudnej sytuacji, druga była niestety troszkę słabsza, gdyż lekko szwankowała nam skuteczność, ale też nie straciliśmy bramki. Tak jak wspomniałem, z roli faworyta wywiązaliśmy się absolutnie w stu procentach – powiedział Adam Buczek, szkoleniowiec Zagłębia II Lubin.

FINAŁ PUCHARU POLSKI – PODOKRĘG LEGNICA

KGHM Zagłębie II Lubin – Orkan Szczedrzykowice 3:0 (3:0)

Sypek 8, Dudziński 21 (k.), Kusztal 33

KGHM Zagłębie II (skład wyjściowy): Furtak – Kłudka, Posmyk, Romanski, Sobczak, Galas, Kusztal, Kizyma, Sławiński, Dudziński, Sypek.

Orkan Szczedrzykowice: Barszcz, Pawlaczyk, Pilarowski, Pulikowski, Kołbuc (45’Pawlak), Ogórek (60’ Karwecki), Rosa (80’ Buń), Gambal, Filipiak, Brzozowski (70’ Siedlecki), Tas

Źródło i foto: Biuro Prasowe Zagłębia Lubin

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.