Lider czwartej grupy III ligi od zwycięstwa rozpoczyna rundę wiosenną

Wisła Puławy na stadionie w Stalowej Woli pokonała Wólczankę Wólka Pełkińska 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Adrian Paluchowski.

Już w 3. minucie w polu karnym uderzał Paluchowski i tylko interwencja bramkarza i poprzeczka uratowała nominalnych gospodarzy przed utratą gola. Chwilę później pierwsza kontrowersja w tym meczu. Faulowany w polu karnym rywali był Lukas Kuban, ale arbiter nie zdecydował się odgwizdać przewinienia. W odpowiedzi szarżował Krzysztof Pietluch, ale obrońcy na spółkę z Przemysławem Skałeckim zatrzymali napastnika Wólczanki. W 19. minucie sprzed pola karnego uderzył Krystian Puton. Futbolówka po głowie jednego z obrońców minimalnie minęła poprzeczkę.

W 27. minucie niefrasobliwość w obronie naszych zawodników mogli wykorzystać miejscowi, ale przed linią bramkową piłkę wybił Błażej Cyfert. Po chwili miała miejsce kolejna kontrowersja. Tym razem w polu karnym Wisły gospodarze reklamowali zagranie ręką Mateusza Pielacha, jednak i tym razem arbiter nie podyktował jedenastki. W 37. minucie po rzucie rożnym najpierw próbował uderzać Ednilson, potem zgrywał Przemek Skałecki, a głową piłkę do siatki wepchnął Adrian Paluchowski.

W drugiej połowie dominowała walka, a celnych strzałów praktycznie nie było. Po stronie Wisły najbliżej celu był Krystian Puton po strzale z rzutu wolnego. Po stronie Wólczanki swoich szans szukali Olejarka i Matofij, ale bez efektu. Obie strony kończyły mecz w osłabieniu. Czerwoną kartkę u gospodarzy obejrzał Mateusz Gul, a po stronie Wisły Emil Drozdowicz.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Wisła Puławy 0:1 (0:1)

Bramka: Paluchowski 37

Wólczanka: Konefał – Wach, Wrona, Gul, Łazarz, Podstolak, Bała, Galara, Myszogląd (46 Matofij), Lorek (67 Olejarka), Pietluch (83 Skrzyniak)

Wisła: Kołotyło – Cheba, Cyfert, Pielach, Kuban, Skałecki, Kacprzycki (46 Bartosiak), Ednilson (59 Brągiel), Puton K. (82 Wiech), Kondracki (59 Drozdowicz), Paluchowski

Żółte kartki: Łazarz, Gul, Podstolak, Bała – Drozdowicz, Kuban, Brągiel, Cyfert, Ednilson.

Czerwone kartki: Gul (Wólczanka, 80 min, za drugą żółtą) – Drozdowicz (Wisła, 90+6 min, za drugą żółtą).

Sędziował: Jakub Moskal (Kielce)

Wisła Puławy z dorobkiem 51 punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli czwartej grupy III ligi.

Relacja z meczu i zdjęcia: Biuro Prasowe Wisły Puławy