Sensacja w Myślenicach. Miejscowy Dalin postawił się Wieczystej Kraków (WIDEO)

Wieczysta Kraków zremisowała na wyjeździe z Dalinem Myślenice 2:2 w meczu 29. kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi.

Gospodarze bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę krakowskiemu zespołowi. Naszpikowana gwiazdami Wieczysta nie potrafiła sobie poradzić z pressingiem gospodarzy. Dalin miał swoje okazje do zdobycia bramki, ale nie potrafił ich wykorzystać. Zgromadzeni na stadionie kibice przecierali oczy ze zdumienia, gdyż gospodarze nie przestraszyli się dream teamu z Krakowa i konsekwentnie realizowali plan nakreślony przez szkoleniowca. Podopiecznym Franciszka Smudy udało się jednak sforsować defensywę myślenickiego zespołu. W 38. minucie Hebel dał prowadzenie Wieczystej.

Kilka minut po przerwie Łukasz Kowalski zdobył wyrównującą bramkę. Mecz miał całkowicie inny przebieg niż dotychczasowe pojedynki Wieczystej w IV lidze. Krakowski zespół nie potrafił znaleźć drogi do bramki rywali, a w 66. minucie stracił kolejnego gola. Dalin wyszedł na prowadzenie po drugim trafieniu Kowalskiego.

Piłkarze Wieczystej ruszyli do ataków. Stworzyli sobie kilka sytuacji, ale należy dodać, że gospodarze bardzo groźnie kontratakowali. Na trybunach coraz głośniej mówiono, że zespół Franciszka Smudy może doznać drugiej w sezonie porażki. Tak się jednak nie stało. W 87. minucie Guzik doprowadził do wyrównania. Szansę na kolejnego gola miał chwilę później Sławomir Peszko, ale jego efektowny strzał przewrotką, minął bramkę gospodarzy.

Sensacja stała się faktem. Wieczysta Kraków straciła kolejne punkty w sezonie. Oczywiście wciąż jest liderem zachodniej grupy małopolskiej IV ligi i pozostanie nim do końca sezonu, ale coraz częściej maszyna do wygrywania meczów się zacina, co zauważają kibice zamieszczający krytyczne komentarze w mediach społecznościowych.

Dalin Myślenice – Wieczysta Kraków 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Hebel 38, 1:1 Kowalski 53, 2:1 Kowalski 66, 2:2 Guzik 87.
Dalin: Krzyżanowski – Przetocki (85 Tokarz), Stawarczyk, Kowalski, Biel (83 Gunia) – Górecki, Jędrzejowski, Wojtan (90+2 T. Ostafin), Reczulski (62 Kałat), Cienkosz – B. Ostafin (81 Sobala).
Wieczysta: Plewka – Bąk, Michalski, Jampich, Kumah – Pietras (77 Linca), Moulin, Majewski (67 Misak) – Peszko, Jankowski, Hebel (67 Guzik).
Sędziował: Marek Kulczyk (Regulice). Żółte kartki: Jędrzejowski, Sobala – Michalski, Peszko, Pietras, Kumah, Moulin. Widzów: 600.