fbpx

Sławomir Peszko blisko podpisania kontraktu z klubem krakowskiej okręgówki

Sławomir Peszko, 44-krotny reprezentant Polski, we wtorek spotkał się z przedstawicielami Wieczystej Kraków. Decyzja co do podpisania umowy ma zapaść w ciągu dwóch najbliższych dni.

„Peszkin” obecnie jest wolnym zawodnikiem, po rozwiązaniu w marcu umowy z Lechią Gdańsk z winy klubu.

Wieczysta Kraków, o której mocarstwowych planach głośno jest od dłuższego czasu w środowisku piłkarskim, nie awansowała do IV ligi w minionym sezonie. Pomimo tego, właściciel klubu Wojciech Kwiecień nie zamierza rezygnować ze swoich planów. Celem jest jak najszybszy „skok” na centralny szczebel rozgrywek w Polsce.

Zespół posiada w swoich szeregach graczy z ekstraklasową przeszłością, a pozyskanie byłego reprezentanta Polski byłoby, oprócz aspektu sportowego, również „strzałem” marketingowym.

Peszko gościł w krakowskim klubie we wtorek. Rozmawiał ze szkoleniowcem Przemysławem Cecherzem oraz działaczami Wieczystej.

https://www.facebook.com/199205317155523/photos/a.220908901651831/901196313623083/?type=3&theater

– W spotkaniu z Peszką uczestniczyli działacze klubu i ja. Dziś jeszcze nie doszliśmy do porozumienia, daliśmy sobie czas do namysłu. Myślę, że wszystko się powinno wyjaśnić w ciągu dwóch najbliższych dni. Oczywiście chcielibyśmy pozyskać byłego reprezentanta kraju. Sławek też jest „na tak”. Prowadziłem go przed laty w Wiśle Płock. Powiedziałem mu, czego od niego oczekuję – powiedział trener Wieczystej Przemysław Cecherz.

Peszko był już blisko podpisania umowy z Wieczystą jesienią ubiegłego roku. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” zdradził wówczas, że podobne warunki finansowe mogłyby mu zagwarantować jedynie dwa, trzy kluby w Polsce. Zawodnik wtedy odmówił i pozostał w Gdańsku. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w ciągu najbliższych godzin.

Sławomir Peszko podczas swojej kariery był zawodnikiem m.in.  Wisły Płock, Lecha Poznań, 1. FC Koeln, Wolverhampton Wanderers, AC Parma, Lechii Gdańsk czy Wisły Kraków. W barwach reprezentacji Polski wystapił podczas mistrzostw Europy 2016 i mistrzostw świata 2018.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.