Sokół Hucisko po raz pierwszy w 22-letniej historii historii klubu został liderem A-klasy

Sokół Hucisko, po wyjazdowym zwycięstwie 1:0 z LZS-em Przędzel, po raz pierwszy w swojej historii został liderem rozgrywek A-klasy.

Przed rozpoczęciem rywalizacji oba zespoły miały jasno postawione cele. Goście z Huciska w przypadku zwycięstwa stali przed szansą objęcia prowadzenia w ligowej tabeli. Gospodarze meczu chociaż w obecnym sezonie nie zachwycają, chcieli pokazać że zwycięstwo z zeszłego tygodnia w „Derbach Sanu” 3:0 z Retmanem Ulanów nie było przypadkiem.

W mecz lepiej weszli goście, którzy szybko zaczęli sobie stwarzać klarowne sytuacje uskarżając się jednocześnie na murawę, która płatała figle. Jedyna bramka meczu padła po uderzeniu piłki przez Dominika Płachciaka z rzutu wolnego. Przy bramce swój udział miał także bramkarz gospodarzy. Gospodarze jedyną groźną sytuację stworzyli sobie pod koniec pierwszej połowy.

Drugie 45. minut to kolejne próby ataków Sokoła. Niestety, widać było duże problemy ze skutecznością. Kolejne zmarnowane szanse mogły się zemścić. Przędzel nie mógł jednak przejść linii obrony Sokoła do samego końca. Po końcowym gwizdku nastąpiła radość i długie wyczekiwanie na wynik meczu KS Jarocin – San Kłyżów, który był zaplanowany na następny dzień. Ostatecznie lepszy okazał się zespół z Jarocina co oznaczało, że po raz pierwszy w 22-letniej historii Klubu Sportowego Sokół, zespół z Huciska został liderem A klasy.

LZS Przędzel – Sokół Hucisko 0:1 (0:1)

Bramka: D. Płachciak 22′

LZS Przędzel: S. Stój (85. P. Bałamut) – D. Guściora, M. Siustrzyk, P. Juśko, G. Łojek, W. Ruszkowski, C. Powęska, D. Warchoł, D. Snios (85. K. Bąk), K. Marchut (65. P. Ryczko), Ł. Kluk

Sokół: M. Indycki – K. Mączka, P. Płachciak, D. Mołdoch, K. Dec, B. Loryś (83. D. Urban), I. Stępień, D. Płachciak, S. Stępień, P. Stępień (60. Ł. Stępień), B. Kołodziej (80. K. Stępień)

Relacja przekazana przez Sokół Hucisko.

******

Zespół Sokoła w dwunastach spotkaniach poniósł zaledwie jedną porażkę i dwukrotnie zremisował. Pozostałe dziewięć spotkań zawodnicy z Huciska wygrali, w większości w bardzo dobrym stylu. Sokół imponuje grą w defensywie, jest zespołem, który stracił najmniej bramek w lidze, zaledwie 11. Pozycja lidera rozgrywek drugiej grupy A-klasy Stalowa Wola nie jest więc dziełem przypadku. Klub realizuje swój plan i coraz częściej w komentarzach kibiców pojawia się słowo: Awans.

W kolejnym spotkaniu lider spotka się na własnym boisku ze Spartą Jeżowe. Najbliższy rywal Sokoła zajmuje czwarte miejsce w tabeli ze stratą zaledwie pięciu punktów. Zapowiadają się więc wielkie emocje już w najbliższą sobotę.

Sokół Hucisko jest objęty patronatem medialnym przez portal Galaktyczny Futbol. Klub ściśle współpracuje z serwisem.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.