Efektowne zwycięstwo Zorzy Wilkszyn

Zorza Wilkszyn pokonała Odrę Słup w dziewiątej kolejce VIII grupy wrocławskiej B-klasy. Jest to piąte zwycięstwo Zorzy w aktualnym sezonie – informuje Łukasz Dubiński.

W piątkowy wieczór lepiej w zawody weszli goście z Wilkszyna, którzy od początku grali bardziej dojrzały futbol i już w 7. minucie zostali za to nagrodzeni. Odra Słup próbowała odpowiedzieć, ale nie miała argumentów. Drużynie z ostatniego miejsca w tabeli wyraźnie brakowało jakości w tym spotkaniu. Z kolei Zorza nadal atakowała i zdobywała kolejne bramki. Druga bramka gości wpadła do siatki gospodarzy dwadzieścia minut później.

Zamroczona drużyna Odry Słup nie mogła zatrzymać kolejnych ataków Zorzy i w ciągu następnych piętnastu minutach drużyna z Wilkszyna trafiła jeszcze dwa razy. W 34. minucie i sześć minut później. Wydawać się mogło, że Odra ruszy do bardziej zdecydowanych ataków i zacznie podkręcać tempo, jednak nic takiego się nie stało. Gospodarze nie byli w stanie złapać odpowiedniego rytmu i do przerwy nie udało im się zagrozić bramce gości z Wilkszyna.

W drugiej połowie spotkania zawodnicy z Wilkszyna się nie zatrzymali. Świetnie zaczęli i już po pięciu minutach od wznowienia gry, zdobyli kolejną, piątą bramkę. Trzynaście minut później goście z Wilkszyna trafili do siatki gospodarzy szósty raz. W ostatnich trzydziestu minutach Zorza nie forsowała tempa. Mimo to, Odra nie potrafiła zagrozić bramce rywali. W efekcie drużyna Odry Słup nie zdobyła ani bramki, ani punktów. Z kolei drużyna i kibice z Wilkszyna mogą cieszyć się z piątego zwycięstwa w sezonie i to dość efektownego.

Zorza Wilkszyn zajmuje aktualnie szóstą lokatę w tabeli z 16 punktami na koncie.

Grzegorz Hutta – 63’

W następnej kolejce Wilkszyńska Zorza zmierzy się z drużyną Maślice Wrocław. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 25 października o godzinie 11:00 na boisku w Pisarzowicach przy ul. Szkolnej.

Zapraszamydo odwiedzania strony internetowej i mediów społecznościowych Zorzy Wilkszyn.

Relacja i foto: Łukasz Dubiński