Sosnowiec A-klasa Patrick. Pogrom w Tucznawie, Zagłębiak urządził sobie ostrą kanonadę

W 14. kolejce rozgrywek sosnowieckiej A-klasy Patrick Zagłębiak Tucznawa odprawił z bagażem dziewięciu goli gości z KS Preczów. Mecz zakończył się wynikiem 9:2.

Tak przedstawiciele Zagłębiaka określają występy swojej drużyny.

„Gra naszej drużyny nadaje się na temat naukowego artykułu. Raz gramy fatalnie, by za chwilę zaprezentować piłkarskie show.”

Pierwsza połowa nie zapowiadała tego, że gospodarze wygrają z taką przewagą. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 2:1. Po zmianie stron goście z Preczowa wyrównali i wtedy podrażniony zespół Zagłębiaka ruszył do falowych ataków.

– Bramka ta obudziła w naszych zawodnikach bestię, które ruszyły by rozszarpać rywala – czytamy na facebooku klubu.

Gospodarze zdobyli aż siedem bramek w drugiej odsłonie spotkania. Do gola strzelone przed przerwą, kolejne trzy dorzucił Rafał Lis, który był bohaterem spotkania. Do czterech strzelonych goli dołożył też dwie asysty. Spotkanie zakończyło się pogromem drużyny przyjezdnej, Zagłębiak zwyciężył aż 9:2.

Po tym okazałym triumfie drużyna z Tucznawy zajmuje 7 miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 21 punktów. Za tydzień Zagłębiak zmierzy się z liderem tabeli, Unią Zabkowice. Mecze między tymi dwoma zespołami są określane mianem „świętej wojny”.

Zagłębiak Tucznawa – KS Preczów 9:2 (2:1)

Skład Zagłębiaka Tucznawa: Kędziak (Komenda), Otręba, Rak (Makuch), Socha, Dziądźko, Pacha, Kwiatkowski (Kurzaczek), Lis, Maciążek, Parzniewski (Wróbel), Zaroda.