Sparta Marki ogłasza nowe wzmocnienia. „Każdy nowy zawodnik wnosi coś do drużyny”

Klub Sparta Marki solidnie wzmacnia się przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Po ogłoszeniu transferu bramkarza przyszedł czas na zawodników grających w polu. Drużyna z województwa mazowieckiego nie próżnowała w zimowym okienku i wzmacnia się, aż sześcioma graczami.

Michał Kania, to na razie jedyny obrońca dołączający do Sparty, który ostatnio występował w Hetmanie Zamość. Jak sam mówi o sobie: „Aktualnie studiuję i pracuję w Warszawie. Bardzo kocham piłkę nożną i pomyślałem, że wspomogę Spartę w tym sezonie”. Co ciekawe jego idolem piłkarskim nie jest żaden obrońca, a Ronaldinho. Warto również zaznaczyć, że Michał przez kibiców został wybrany zawodnikiem miesiąca za marzec. Naprawdę mocne wejście do drużyny.

Michał Kania

Kolejne pięć nazwisk to gracze ofensywni. Dwóch nominalnych skrzydłowych, dwóch pomocników oraz napastnik. Skrzydłowi to pochodzący z Ukrainy Sasza Gutarov oraz Filip Kosiński. Sasza występował w takich klubach jak, FC Michailkova i FC Charkov. Jego idolem jest Filipo Inzaghi, a jak zauważył jego kolega z drużyny Mateusz Fejcher, jest on również podobny do Inzaghiego. Filip to z kolei bohater wolnego transferu do drużyny z Marek. Dwudziestolatek grę w Klasie B łączył będzie z występami w Lidze Bemowskiej, czyli profesjonalnych rozgrywkach dla amatorów, gdzie drużyny liczą sześciu bądź siedmiu zawodników.

Sasza Gutarov
Filip Kosiński

Jedynym na razie ogłoszonym nowym napastnikiem jest Maciek Werczyński.. Maciek to dwudziestoletni student fizjoterapii, która jak sam mówi, sprawia mu dużo radości. Piłka nożna to jego wielka pasja, i zdecydował się znaleźć również dla niej czas w swoim życiu. Ostatnio występował w Marcovii Marki i Junaku Zacisze. Jego idolem jest Fernando Torres, ale bardzo imponuje mu technika Leo Messiego.

Maciek Werczyński

Ostatni dwaj to pomocnicy. Ernest Rębelski i Jakub Godlewski. Ernest to wielki fan Manchesteru United. Doświadczony środkowy pomocnik może występować na każdej pozycji w środku pola. W swoim CV ma takie zespoły jak Mazur Radzymin czy Huragan Wołomin. Jakub to kolejny zawodnik z przeszłością w Marcovii Marki, w której spędził aż 10 lat. Inspiruje go Cesc Fabregas, a za najlepszego piłkarza globu uznaje Cristiano Ronaldo. Grę łączył będzie ze studiowaniem na kierunku Budownictwo.

Ernest Rębalski
Jakub Godlewski

O wypowiedź na temat nowych zawodników zapytałem wiceprezesa klubu, Szymona Olszanko.

Do naszego zespołu dołączyło wielu nowych zawodników, z czego bardzo się cieszymy. Część z nich z marszu podniosła poziom piłkarski w naszej drużynie – wypełnili luki w naszym składzie lub po prostu posiadają wysokie umiejętności. Inni stworzyli atmosferę rywalizacji na danej pozycji dla zawodników starszych stażem – to także bardzo cenne. Jak ważna jest rywalizacja między kolegami z drużyny i jak bardzo popycha ona do progresu, pokazuje przykład Luke’a Shaw’a, który po sprowadzeniu Alex’a Telles’a do Manchesteru ze średniaka stał się czołowym zawodnikiem na swojej pozycji w całej lidze. Zachowując wszelkie proporcje, liczymy na ten sam efekt u nas. Najważniejsze jednak, że każdy nowy zawodnik wnosi coś nowego do drużyny, nowe doświadczenia czy nawet nowych kibiców, a także oddaje cząstkę siebie dla naszego klubu.

Klub Sparta Marki objęty jest patronatem medialnym przez portal Galaktyczny Futbol.

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.