Tylko trzy Sępy „fruwają” po boiskach Niższych Lig

Poprzednicy, którzy pisali o liczbie piłkarskich zespołów o tej samej nazwie, podsunęli mi temat. Sęp…

Dużo jest ptaszków w nazwach zespołów. Orły, Orlęta, Wilgi i inne… Ale grające Sępy w całej Polsce są tylko trzy.

Sęp Brzesko – obecnie zachodniopomorska VI grupa klasy A. Sęp zajmuje 4 miejsce z dorobkiem 25 punktów. Bilans 8-1-3, br. 38-21. Strata do lidera (Czarni Lubanowo) to aż 10 pkt.

Sęp Droginia – obecnie beniaminek zajmuje ostatnie 16 miejsce w myślenickiej grupie klasy A z dorobkiem 7 „oczek”. Bilans 1-4-10, br. 10-33.

Sęp Żelechów – aktualnie wicelider siedleckiej klasy A. Zdobycz punktowa Sępa to 31 punktów. Bilans 10-1-2, br. 39-17.

***
Sęp Żelechów. Troszkę mojego dzieciństwa. Mój ś.p. dziadek – był zawodnikiem, trenerem i
działaczem tego klubu. Pewnego dnia zabrał mnie na mecz ligowy do Sobolewa (ok. 20 km). Miałem pewnie 5-6- lat, dokładnie nie pamiętam. Jechaliśmy ciężarowym samochodem (zapewne Lublinem) na skrzyni pod plandeką. To pamiętam. Mój dziadek był wtedy trenerem. Był to rok 1968. Może 1969.

Oczywiście nikt w rodzinie nie wiedział, że dziadek zabrał wnuczka na mecz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sępa 9:0. Ten wynik o dziwo pamiętam, bo… była wielka awantura po powrocie – w sensie: Gdzie jest dziecko?

A ja na meczu z dziadkiem byłem.

Wojtek63

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.