fbpx

Stanowisko Zarządu Hutnika Kraków: Decyzja jest sprzeczna z wszelkimi normami

Zarząd Hutnika Kraków za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej zamieścił swoje stanowisko w sprawie decyzji Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Lubelski ZPN podczas sobotniego posiedzenia zmienił kolejność w tabeli czwartej grupy III ligi. Skutkiem tej decyzji, awans do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskał Motor Lublin kosztem Hutnika Kraków.

Zarząd krakowskiego klubu wydał obszerny komunikat. Władze Hutnika nie akceptują decyzji LZPN i zamierzają złożyć odwołanie.

– Z wielkim zdumieniem odebraliśmy dzisiejszą decyzję Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zmieniającą kolejność w tabeli III ligi grupy IV. Lider tej ligi Hutnik Kraków został przesunięty na drugą lokatę, a drugi w tabeli Motor Lublin został umieszczony na pozycji numer jeden oznaczającej awans do wyższej klasy rozgrywkowej – czytamy na początku komunikatu.

– Zarząd Nowego Hutnika oczekując na decyzję Lubelskiego ZPN i zapowiadaną w licznych wypowiedziach na łamach mediów (marzec-maj 2020) przez Pana Konrada Krzyszkowskiego i Pana Zbigniewa Bartnika (prezesa LZPN, a w latach 2012-2014 równocześnie prezesa LZPN i członka rady nadzorczej spółki Motor Lublin) podjął wstępne kroki prawne. Różnica bramek może decydować jedynie w sytuacji, gdy między zainteresowanymi drużynami w meczach bezpośrednich zachodzi równość zdobytych bramek i punktów, a to w tej sytuacji nie ma miejsca.

– W związku z powyższymi faktami zwracamy się do stosownych organów PZPN i LZPN o przywrócenie stanu faktycznego, to jest kolejności na miejscach 1-2 w III lidze w grupie IV zgodnie z prawem PZPN i LZPN!

Całość komunikatu TUTAJ

Fot. Hutnik Kraków

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.