fbpx

Amatorska Liga Piłkarska w powiecie mieleckim

Po opublikowaniu artykułu o planowanej organizacji turnieju w powiecie płońskim, skontakował się z portalem Galaktyczny Futbol kolejny pasjonat „małego futbolu” z informacją o Powiatowej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej w województwie podkarpackim.

Mateusz Gawryś, prezes klubu B-klasowego LKS Apollo Dulcza Mała, opowiedział o Amatorskiej Lidze Piłkarskiej rozgrywanej w powiecie mieleckim. Projekt powstał w 2003 roku i rozegrano już piętnaście edycji.

Oddaję głos Mateuszowi Gawrysiowi.

Geneza powstania rozgrywek Powiatowej Amatorskiej Ligi Pilkarskiej (województwo podkarpackie, powiat mielecki) sięga roku 2003. Uchwałą Rady Powiatowej LZS została powołana Komisja ds. Powiatowej Ligi Piłkarskiej. Jesienią 2003 roku ruszyła pierwsza edycja rozgrywek, w której wzięło udział 6 drużyn. Pierwszym mistrzem została drużyna Janovii Janowiec, a rozgrywki potwierdziły zapotrzebowanie, szczególnie wśród młodzieży wiejskiej w powiecie mieleckim, na tego typu rozgrywki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez 15 edycji PALP  wzięło w nich aż 25 drużyn, a mistrzostwo zdobywały:

Janovia Janowiec – 2004, 2006, 2008, 2010, 2011

Sprint Żarówka – 2015, 2016, 2017

LKS Zdziarzec – 2007, 2009

Andrex Brzyście – 2005

Sokół Partynia – 2012

Orły Ruda – 2013

LKS Wierzchowiny – 2014

KS Zgórsko – 2018

Rozgrywki PALP to profesjonalna organizacja, amatorskie kluby oraz minimalne koszty (np. tylko dwóch sędziów). Liga ta jest otwarta nie ma w niej spadków, ani awansów jest mistrzostwo i nagrody . Warto nadmienić, iż liga trzyma się już ponad 15 lat i możliwe, że rozszerzy swoją działalność o kolejne powiaty, takie jak dębicki oraz kolbuszowski. W sezonie 2019/2020 w rozgrywkach wzięło udział sześć zespołów: Grom Krzemienica, LKS Madras Goleszów, LKS Zdziarzec, Sokół Partynia, Wisła Gliny Małe, LKS Pławianka Orłów.

******

Mateusz Gawryś, mówi o sobie z uśmiechem: Jestem prezesem, gospodarzem stadionu. Koszę, sprzątam, jestem pomocą medyczną u siebie na meczach, a na wyjazdach zawodnikiem. 

Murawa na obiekcie LKS Apollo Dulcza Mała

Kolejny pasjonat, człowiek, który kocha futbol na peryferiach. Miło mi jest poinformować, że Mateusz został „pierwszym człowiekiem w terenie” Galaktycznego Futbolu. Na łamach serwisu będę zamieszczał artykuły i newsy jego autorstwa ze świata podkarpackiej piłki. Liczę na owocną współpracę.

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.